אפל הידרדרה למקום רביעי בעולם במסירות סמארטפונים

מספר האייפונים שאפל שלחה ללקוחות ברבעון השני צנח ב-15% לעומת הרבעון המקביל ■ מעליה ברשימת יצרניות הסמארטפונים ניצבות סמסונג, וואווי ואופו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוקצילום: Ng Han Guan/אי־פי

אפל מאבדת את אחיזתה בשוק הסמארטפונים – כך עולה מנתונים של חברת IHS מרקיט לרבעון השני של 2019. אפל ירדה למקום הרביעי ברשימת יצרניות הסמארטפונים החזקות בעולם, עם משלוחים של 35.3 אייפונים – ירידה של כמעט 15% מהרבעון המקביל ב-2018.

סך המשלוחים הגלובליים של סמארטפונים רשמו ירידה ברבעון האחרון – זו הפעם השביעית ברציפות. 331.2 מיליון מכשירים נשלחו ללקוחות ברבעון השני, ירידה של 3.6% לעומת הרבעון המקביל. למעשה, מאז הרבעון השלישי של 2017 לא נרשם גידול במשלוחי הסמארטפונים.

אפל מחזיקה כיום ב-11% משוק הסמארטפונים העולמי, לאחר שאופו עקפה אותה עם משלוחים של 36.2 מיליון מכשירים והתמקמה במקום השלישי. מכירות האייפונים הסתכמו ברבעון ב-26 מיליארד דולר.

אייפון Xצילום: JOSH EDELSON/אי־אף־פי

מכירות אייפון מהוות כיום פחות מ-50% מסך ההכנסות של אפל, על רקע עלייה בהכנסות אפל ממוצרים אחרים, כמו אפל ווטש. אנליסטים אומרים כי הלקוחות אינם ממהרים להחליף את מכשירי האייפון הישנים שלהם במודלים חדשים ויקרים יותר.

בראש רשימת היצרניות ניצבת סמסונג, עם משלוחים של 75.1 מיליון מכשירים ברבעון – לעומת 70.8 מיליון מכשירים ברבעון המקביל בשנה שעברה, ועלייה של 6% לעומת הרבעון האחרון. אחריה ברשימה נמצאת וואווי, שעל אף היחסים הבעייתיים עם ארה"ב הצליחה למכור השנה 58.7 מיליון טלפונים ולשמור על נתח שוק של 18%, כמו ברבעון הראשון של השנה.

לדברי ג'וסי הונג מ-IHS, וואווי הגדילה את המכירות שלה בסין, "וכך הצליחה לעמוד בסופה עד כה". לדבריו, "אחרי מכירות יפות ברבעון הראשון, וואווי היתה אחת היצרניות הבודדות שהצליחו להימנע מהמגמה השלילית בשוק ברבעון השני. היא הצליחה להימנע מהצניחה במכירות הסמארטפונים הגלובליות באמצעות גידול במכירות בסין". עם זאת ייתכן כי השפעות החרם האמריקאי על החברה יהיו משמעותיות יותר ברבעון הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker