סימנים למשבר מתקרב? העשירים מוכרים מניות - ועוברים למזומן ונדל"ן

דפוסי השקעה של משקיעים גדולים מגלים כי הם הפחיתו בחודשים האחרונים את החשיפה שלהם למניות והגדילו את החשיפה להשקעות בנדל"ן ולמזומן, כדי שלא יפסידו מהירידות בשווקים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נפילות בבורסה ב-2008
צילום: AP

הירידות בשווקים בימים האחרונים מזכירות דפוס מתקופת המשבר הכלכלי העולמי: העשירים מוכרים מניות, אוגרים מזומן ומשקיעים בנדל"ן. הדפוסים האלה עשויים לסמל את אובדן האמונה של המשקיעים הגדולים בשוק המניות, לפחות בתקופה הקרובה.

קבוצה שנקראת טייגר 21, הכוללת 750 משקיעים גדולים בשווי של יותר מ-75 מיליארד דולר, הגדילה ברבעון הראשון של השנה את אחזקות המזומן שלה לרמות הגבוהות ביותר מאז 2013. גם ברבעון השני של השנה שמרה הקבוצה על אחזקות מזומן דומות שמגיעות כיום ל-12% מתיק ההשקעות.

בנוסף למזומן, השקעות של חברי הקבוצה עברו גם לנדל"ן. מייקל זוננפלד, נשיא הקבוצה, אמר באחרונה לאתר מרקטווץ' כי השינוי בהשקעות בוצע בהתאם לעלייה בקיטוב הכלכלי בין חלקים באוכלוסייה האמריקאית ובאזורים אחרים בעולם.

לפי נתונים שפירסמה הקבוצה, ברבעון השני של 2016 נרשמה עלייה של 2% בהשקעות הנדל"ן של המשקיעים החברים בה ל-28%, לעומת 21% בלבד בהשקעה במניות של חברות ציבוריות. בנוסף, צמחה גם ההשקעה בסחורות מ-0% ל-1%. כמו כן, נרשמה ירידה בהשקעות בקרנות גידור ובחברות פרטיות.

בניגוד לחברות השקעות גדולות, חברי טייגר 21 הם אנשים פרטיים שמנהלים דיונים על ההשקעות בפורומים סגורים ואינן מנהלים את ההשקעות שלהם בהתאם למגמות השולטות בשוק.

המשמעות של הפחתת ההשקעות במזומן עשויה להצביע על אובדן אמון זמני בשוק המניות האמריקאי. בנוסף, הנתונים המתפרסמים על ידי קבוצת ההשקעות מיוחסים לתקופה שקדמה לאיומים של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על העלאת מכסים על סחורה סינית, ולפני שסין פיחתה את שער היואן בתקופת מלחמת הסחר. כלומר, החשש בקרב משקיעים גדולים היה ער לאי-הוודאות בשווקים ברבעונים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker