לונדון לא מחכה לנו: 172 טיסות בוטלו בשל שביתה בנמל התעופה הית'רו

דווקא בשיא עונת התיירות, עובדי נמל התעופה מאיימים בשביתה בת 48 שעות החל ממחר, במחאה על תנאי שכרם ■ שביתה נוספת מתוכננת להתקיים ביום שישי, 23 באוגוסט ■ הנהלת נמל התעופה ביקשה מחברות התעופה לאחד טיסות ולדאוג לנוסעים לשירותים חלופיים

סוכנויות הידיעות
מטוסים של בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית'רו
מטוסים של חברת בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית'רוצילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

בנמל התעופה הית'רו שליד לונדון בוטלו 172 טיסות שהיו מתוכננות למחר ומחרתיים, ושיבושים ועיכובים צפויים בטיסות נוספות, בשל כוונתם של אלפים מעובדיו לשבות במחאה על תנאי שכרם. הטיסות של אל על ובריטיש איירווייז ממריאות ונוחתות בשדה - ולכן ייתכן שהן יבוטלו.

עובדי נמל התעופה, בהם מאבטחים, לוחמי אש, מהנדסים, נהגים ודיילי קרקע החברים באיגוד העובדים יונייט, צפויים לפתוח מחר בשביתה של 48 שעות, דווקא בשיאה של עונת התיירות. שביתה נוספת בת 48 שעות מתוכננת להתקיים ביום שישי, 23 באוגוסט.

נמל התעופה הית'רו בלונדוןצילום: בלומברג

הנהלת נמל התעופה דיווחה כי ביקשה מחברות התעופה לאחד טיסות ולדאוג מראש לנוסעים לשירותים חלופיים שיסייעו להם להגיע ליעדם.

סכסוך העבודה בין יונייט, האיגוד המייצג את עובדי נמל התעופה, לבין הנהלת הית'רו החמיר באחרונה, לאחר ששני הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע להסכם שכר חדש. איגוד העובדים מוחה על פערי השכר בין העובדים השונים ועל כך שחבילת השכר של מנכ"ל הית'רו, ג'ון הולנד-קיה, הוכפלה בשנה האחרונה ל-4.2 מיליון ליש"ט.

יונייט דחה את ההצעה האחרונה של הנהלת הית'רו להעלאת שכר של 7.3% עבור השנתיים וחצי הקרובות. לטענת האיגוד, ארבעת ימי השביתה הצפויים יעלו להית'רו 4.6 מיליון ליש"ט (5.6 מיליון דולר) בפיצויים לחברות התעופה, סכום שניתן היה להוציא במקום זאת על יישוב הסכסוך עם העובדים.

במקביל, עלולה לשבש את תוכניות הנופש של הנוסעים בבריטניה גם שביתה שבה מאיימים טייסי חברת התעופה בריטיש איירווייס. האיגוד המייצג את הטייסים, BALPA, ממשיך לנהל מגעים מול חברת התעופה, לאחר שהטייסים דחו הצעה להעלות את שכרם ב-11.5% בשלוש השנים הקרובות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker