בעל רשת בתי הקפה הגדולה בהודו נעלם והשאיר מכתב לעובדים: "נכשלתי"

רשת קופי דיי, בעלת יותר מ-1,700 סניפים בהודו, החלה לסבול מקשיים לאחר כניסתה של סטארבקס למדינה - ואתמול נעלם מי שייסד אותה לפני שני עשורים

בלומברג
סוכנויות הידיעות
וי.ג'י סידהרטה, מייסד קופי דיי
וי.ג'י סידהרטה, בסניף של קופי דייצילום: AFP

וי.ג'י סידהרטה, האיש שייסד את רשת בתי הקפה הגדולה בהודו לפני יותר מעשור – נעדר. הרשת סבלה מקשיים בשנים האחרונות אחרי שסטארבקס החלה לפעול בכלכלה השלישית בגודלה באסיה.

החברה שייסד סידהרטה, קופי דיי אנטרפרייזז, פירסמה מכתב שככל הנראה הוא השאיר לדירקטוריון - ובו כתב שהוא "נכנע למצב" בגלל הלחץ האדיר מהבנקים ומקרן פרטית ששותפה בחברה, ונוכח ההטרדות של רשויות המסים. מניות החברה צנחו ב-20% בבורסת מומבאי, שיעור הירידה היומית המקסימלי בבורסה, על רקע החששות בנוגע לעתיד החברה.

סניף של קופי דיי במומבאי, הודו
סניף של קופי דיי במומבאי, הודוצילום: בלומברג

סידהרטה, 59, אמר לנהג שלו שהוא יוצא לצעידה ביום שני ומאז לא שב. סידהרטה ומייסדים נוספים של הרשת השתמשו ב-76% מהאחזקות שלהם כערבונות. נטל החוב גרם לו להתחיל למכור נכסים מוקדם יותר השנה. באפריל הוא מכר 20% מחברת שירותי התוכנה מיינדטרי לחברת ההנדסה לארסן אנד טוברו. בעיתונות ההודית דווח שהוא ניהל מגעים עם קוקה קולה למכירת חלק מקופי דיי לפי שווי של 1.45 מיליארד דולר.

"אני רוצה להגיד שנתתי את כולי. אני מצטער מאוד שאיכזבתי את כל האנשים שבטחו בי", נכתב במכתב שפורסם ב"טיימס אוף אינדיה". "נלחמתי הרבה זמן, אבל היום נכנעתי כי איני יכול יותר לשאת את הלחץ של אחת מהקרנות הפרטיות השותפות, שמכריחה אותי לקנות מחדש מניות". עוד כתב כי הוא "אחראי באופן בלעדי לטעויות", והוסיף כי ההנהלה הבכירה של החברה "לא היתה מודעת לכל העסקות שביצעתי".

המכתב שהשאיר סידהרטה

בהודעה ששלחה החברה לרשות ניירות ערך ההודית נטען כי היא נעזרת ברשויות, וכי ההנהלה "תבטיח את המשך פעולתו של העסק".

משמר החופים ההודי עורך חיפושים אחרי סידהרטה בסמוך לנהר נטרווהאטי, שם הוא נראה לאחרונה על גשר על ידי הנהג שלו.

קופי דיי הונפקה ב-2015, כמעט שני עשורים אחרי שנפתח הסניף הראשון שלה בבנגלור. לקופי דיי יש כ-1,700 סניפים ברחבי המדינה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker