היוטיוברית בת ה-6 שרכשה בית בשווי של 8 מיליון דולר

בוראם מדרום קוריאה היא כוכבת יוטיוב עם 30 מיליון מנויים לשני הערוצים שלה באתר, ובאחרונה הקימו הוריה חברה שתנהל את הקריירה שלה ■ כוכבי יוטיוב מרוויחים מהמודעות באתר, אבל בעיקר מעסקות חסות עם חברות

סוכנויות הידיעות
תמונה של בוראם בת ה-6 מדרום קוריאה
כוכבת היוטיוב בוראםצילום: יוטיוב

משפחה מדרום קוריאה רכשה בית ב-8 מיליון דולר בזכות הקריירה המצליחה של בתם בת ה-6 ביוטיוב. הילדה בוראם, כמו ילדים אחרים ביוטיוב, מככבת בסרטונים שבהם היא נראית משחקת בצעצועים ויוצאת להרפתקאות.

לבוראם יש שני ערוצים ביוטיוב: בוראם טיוב ולוג, עם 17 מיליון מנויים; ובוראם טיוב טויס רוויו, עם 13 מיליון מנויים. ההורים שלה הקימו חברה שנקראת בוראם פאמילי, ומוקדשת לניהול הקריירה של הילדה. לפי דיווח ב-CNN, החברה רכשה באחרונה בית בן חמש קומות בסכום של 9.5 מיליארד וון קוריאני (כ-8 מיליון דולר) בפאתי סיאול. לפי דיווח באתר אחר, thejakartapost.com, הבניין ממוקם ברובע גנגנאם היוקרתי. כפי שפורסם ב"ביזנס אינסיידר", לסרטונים הפופולריים ביותר של בוראם יש יותר מ-300 מיליון צפיות.

סרטון מהערוץ של בוראם

מלבד הכנסות שמגיעות ממודעות פרסום בערוצים, כוכבי יוטיוב מרוויחים אפילו יותר מעסקות חסות שיש להם עם חברות צעצועים ואחרות. ערוץ היוטיוב הרווחי ביותר ב-2018 היה רייאן טויס רוויו, של הילד רייאן קאג'י, שהכניס 22 מיליון דולר.

לפי דיווחים, יוטיוב שוקלת להעביר את כל סרטוני הילדים לאתר ייעודי לילדים, YouTube Kids. הרקע לכך הוא חקירתה של נציבות הסחר הפדרלית, שבוחנת אם יוטיוב מטפלת כראוי בפרטיות הילדים שמשתמשים בה. לפני כמה חודשים יוטיוב הפסיקה לאפשר הוספת תגובות לסרטונים של ילדים לאחר תלונות רבות כי משתמשים שמים תגובות לא ראויות, הכוללות לעתים גם לינקים לאתרי פורנו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker