המינוי החדש לשר העבודה האמריקאי: עורך דין תאגידי ששונא איגודים

דונלד טראמפ אמר אמש כי ימנה את יוג'ין סקאליה כשר העבודה הבא שלו ■ סקאליה הוא בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר שהלך לעולמו ב-2016, אנטונין סקאליה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
אקוסטה בבית הלבן
אקוסטה בבית הלבןצילום: Alex Brandon/אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר אמש (ה') כי ימנה את יוג'ין סקאליה כשר העבודה הבא שלו. סקאליה הוא עורך דין לענייני עבודה ובנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר שהלך לעולמו ב-2016, אנטונין סקאליה.

על פי "ניו יורק טיימס", המינוי צפוי להיתקל בהתנגדות מצד הדמוקרטים ואיגודי העובדים, משום שסקאליה נהג בעברו לייצג את וול מארט וחברות אחרות שהתנגדו לאיגודים ולחוקי עבודה נוקשים יותר. הוא היה עורך הדין הראשי של משרד העבודה בממשל ג'ורג' בוש הבן, וכיום שותף במשרד עורכי הדין גיבסון דאן וקראטצ'ר, חברה לדיני תאגידים.

הציוץ של טראמפקרדיט: טוויטר

אם מינויו יאושר, סקאליה, 55, יחליף את אלכסנדר אקוסטה, שר שזכה להתנגדות מצד שמרנים מתנגדי חוקי עבודה במהלך השנתיים וחצי של כהונתו. אקוסטה צפוי להתפטר מתפקידו על רקע מעורבותו בתיק פשעי המין של המיליארדר ג'פרי אפשטיין ב-2008 כשהיה תובע פדרלי בפלורידה.

סגנו של אקוסטה, פטריק פיצלה, ישמש שר העבודה בפועל כשפיטוריו של אקוסטה ייכנסו לתוקף, בהמשך היום. הוא נחשב ידיד של השמרנים אוהבי השוק הפתוח.

הסנאטור הדמוקרטי צ'אק שומר, אמר אתמול כי הבחירה בסקאליה היא הזדמנות מפוספסת. "הנשיא טראמפ שוב בחר אדם שהוכיח שאינטרסים תאגידיים חשובים יותר מזכויות עובדים. עובדים ואיגודים מקצועיים שהאמנו למועמד טראמפ כשהתמודד לנשיאות בתור תומך בעובדים, חשים נבגדים כעת", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ