נוסעת השתוללה במטוס, מטוסי קרב הוזנקו - והיא נקנסה ב-85 אלף ליש"ט

הנוסעת התפרעה בטיסה של חברת Jet2 מבריטניה לטורקיה וגרמה למטוס לשוב לשדה התעופה בלונדון ■ מנכ"ל החברה: יש לנו אפס סובלנות למקרים כאלה – נפעל לקבל את הכסף שאיבדנו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
מטוס על רקע הירח
צילום: AFP

נוסעת שגרמה לכאורה להזנקת שני מטוסים של חיל האוויר הבריטי, כדי שילוו את המטוס שעליו השתוללה בחזרה לשדה התעופה לונדון סטנסטד, תשלם 85 אלף ליש"ט לחברת התעופה. קלואי היינס מואשמת על ידי חברת Jet2 בהתנהגות אגרסיבית, מעליבה ומסוכנת בטיסה לדלאמן, טורקיה, שנערכה ביוני. בין האישומים: ניסיון להיכנס לתא הטייס.

אנשי הצוות והנוסעים השתלטו על האישה בת ה-25, בזמן ששני מטוסי טייפון הוזנקו כדי ללוות את המטוס בחזרה לסטנסטד. היינס, ממיידהד, ברקשייר, נעצרה על ידי משטרת אסקס לאחר הנחיתה, בחשד לתקיפה, לגרימת נזק ולסיכון מטוס נוסעים.

המשטרה מסרה כי היא שוחררה בערבות עד ל-30 ביולי. חברת התעופה מסרה כי היא הנוסעת תחויב ב-85 אלף ליש"ט ויחול עליה איסור לכל החיים לעלות על טיסות של Jet2.

סטיב היפי, מנכ"ל Jet2, אמר כי "התנהגותה של היינס היתה אחד המקרים החמורים ביותר של שיבוש טיסה על ידי נוסעים שאי פעם נתקלנו בהם. היא חייבת להתמודד עם ההשלכות של מעשיה. אנחנו נפעל להחזיר את העלויות שאיבדנו בגלל החזרה של המטוס לשדה התעופה, כפי שאנו עושים בכל המקרים של נוסעים שמשבשים טיסות.

"יש לנו אפס סבלנות להתנהגות המפריעה לטיסות, ואנחנו מקווים כי האירוע הזה ישמש אזהרה לנוסעים אחרים שחושבים כי הם יכולים להתנהג ככה בטיסות", הוא אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker