אהבתם? אינסטגרם תתחיל להעלים לייקים

הרשת החברתית החלה להסתיר את מספר הלייקים שמקבלים פוסטים בכמה מדינות, בהן אוסטרליה, אירלנד ויפן ■ במאי עשתה את המהלך בקנדה, כדי להפחית לחץ מהמשתמשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש מערך הדוברות של אינסטגרם: מחשבותנו ותפילותנו נתונות עם משפחתה של האשה הצעירה"
אינסטגרםצילום: AFP

אינסטגרם תתחיל היום להסתיר את מספר הלייקים שמקבלים פוסטים בכמה מדינות, בהן אוסטרליה ויפן, במטרה להפחית את הלחץ מהמשתמשים.

משתמשי אינסטגרם ממדינות אלה יוכלו לראות מעתה מתחת לכל תמונה רק את שמו של אחד מחבריהם שאהב אותה ו"ואחרים", ללא ספירת מספר הלייקים. עם זאת, הם עדיין יוכלו לראות את מספר הלייקים שיקבל כל פוסט שלהם.

השינוי באינסטגרם נעשה על רקע חששות מכך שפלטפורמות מדיה חברתית תורמות לביטחון עצמי נמוך בקרב בני נוער וצעירים. אינסטגרם השיקה ניסוי דומה בחודש מאי בקנדה, וכעת היא עושה זאת באוסטרליה, ניו זילנד, אירלנד, איטליה, יפן וברזיל.

התצוגה החדשה של לייקים באינסטגרם
התצוגה החדשה של לייקים באינסטגרםצילום: אינסטגרם

"אנחנו מקווים שהניסוי הזה יפחית את הלחץ לגבי מספר הלייקים שכל פוסט מקבל, וכך כל אחד יוכל להתמקד בשיתוף הדברים שהוא אוהב", אמרה מיה גרליק, מנהלת מדיניות באינסטגרם באוסטרליה וניו זילנד, בהודעה שפרסמה. המטרה, לדבריה, היא שהמשתמשים ירגישו פחות כאילו שופטים אותם, ולראות "אם השינוי הזה יעזור להם להתמקד פחות בלייקים ויותר בשיתוף הסיפור שלהם". אינסטגרם אמרה כי השינוי לא צפוי להשפיע עלי כלי המדידה שלה לעמודים עסקיים.

מחקרים מצאו קשר בין פעילות ברשתות החברתיות לבין בריאות הנפש, במיוחד של צעירים. בנוסף, נמצא כי משוב מיידי על התוכן שמועלה, כמו לייקים ותגובות, יכול להעצים את הביטחון העצמי של אנשים, אך גם להוריד אותו אם הם לא מקבלים מספיק לייקים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker