אין הגנה מוחלטת - אבל אפשר לצמצם את הנזק

הדרך היחידה לשמירה על פרטיות עוברת בהתנתקות מוחלטת מהעולם הדיגיטלי - עבור רובנו, הדבר אינו אפשרי ■ יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לצמצם את החשיפה שלנו לפרצות אבטחה, וגם אם הדבר לא יגן באופן הרמטי על הפרטיות שלנו

ישראל פישר
בדיקת פרטיות בפייסבוק
בדיקת פרטיות בפייסבוקצילום: Jeff Chiu/אי־פי
ישראל פישר

הדרך היחידה לשמירה על פרטיות עוברת בהתנתקות מוחלטת מהעולם הדיגיטלי. עבור רובנו, הדבר אינו אפשרי - וגם הליכה ברחוב עשויה להוביל לכך שתמונה שלנו תתויק במאגר לא ידוע.

יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לצמצם את החשיפה שלנו לפרצות אבטחה, וגם אם הדבר לא יגן באופן הרמטי על הפרטיות שלנו, מדובר באמצעי מנע לדליפת מידע.

ראשית, כדאי לבדוק לכמה רשתות חברתיות ושירותים אנחנו רשומים - ולבקש להימחק או להסיר את עצמנו משירותים שאנחנו לא זקוקים להם. בחלק גדול מהמקרים המידע שכבר נאסף בשירותים אלה לא יימחק לגמרי - אבל הוא גם לא יהיה זמין לכל.

בנוסף, מומלץ לבדוק את הגדרות הפרטיות ברשתות החברתיות שבהן החלטנו להישאר רשומים. כך ניתן יהיה לקבוע מי יקבל גישה לצפייה בתכנים ובפרטים שהעלינו. לעתים חברות מסחריות ואנשים פרטיים משתמשים במידע שנכרה ברשתות חברתיות לצרכים מסחריים. בכל הרשתות החברתיות הגדולות ניתן לקבוע ולשנות את הגדרות הפרטיות ברמת קפדנות משתנה. בנוסף, כדאי לסנן את רשימת החברים מדי פעם ולמחוק אנשים לא מוכרים.

בנוסף, כל אפליקציה שמותקנת בטלפון מקבלת הרשאות לאסוף מידע מסוים. מומלץ לבדוק אילו הרשאות מקבלות האפליקציות במכשיר ולהגביל אותן במקרה הצורך. כמו כן, מומלץ למחוק אפליקציות שלא נעשה בהן שימוש והן יכולות לשמש שער כניסה לגורמים מזיקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ