סוכנויות הידיעות

מחוקקים ורגולטורים בארה"ב מבקרים את ההסדר שאושר על ידי נציבות הסחר הפדרלית (FTC) של ארה"ב במסגרתו פייסבוק, מפעילת הרשתות החברתיות, תשלם קנס בסכום שיא של חמישה מיליארד דולר כדי ליישב את החקירה שנפתחה נגדה בעקבות שערוריית קיימברידג' אנליטיקה.

אליזבת וורן, הסנאטורית המתמודדת על מועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2020 כתבה בטוויטר: "ה-FTC ויתרה לפייסבוק ונתנה לה קנס של 5 מיליארד דולר על פגיעה בפרטיות של עשרות מיליוני אמריקאים והשפעה על הבחירות בארה"ב. בואו נגיד את האמת: זהו ניצחון לפייסבוק. שווי השוק של פייסבוק עלה ב-5 מיליארד דולר לאחר פרסום הדיווח על הקנס. הרווחים של פייסבוק ברבעון הראשון של השנה היו 5 מיליארד דולר".

וורן ידועה בכך שהיא קוראת לפרק את ענקיות ההיי-טק בטענה שהן צברו יותר מדי כוח. "החברה הזו גדולה מדי מכדי שניתן יהיה לפקח עליה והקנס הזה, שהוא טיפה בדלי מים, מוכיח זאת", כתבה וורן בטוויטר.

"ה-FTC הרגע נתן לפייסבוק מתנת חג מולד חמישה חודשים לפני הזמן", כתב חבר הקונגרס הדמוקרטי, דיוויד סיסילין, בחשבונו בטוויטר. סיסילין, יו"ר תת הוועדה להגבלים עסקיים בקונגרס, הוסיף כי "זה מאוד מאכזב שחברה כל כך עוצמתית שמעורבת בעבירות כל כך חמורות מקבלת סטירה קלה על היד כעונש. אם ה-FTC לא מגן על הלקוחות, הקונגרס יעשה זאת".

העיתונאי מייק אייזיק מ"ניו יורק טיימס" אמר כי הסיפור האמיתי כאן הוא שממשלת ארה"ב השקיעה חודשים במציאת עונש מתאים לפגיעה המתמשכת של פייסבוק בפרטיות המשתמשים ולהתנהלות הגרועה שלה בכלל, והטוב ביותר שהממשל יכול היה לעשות היה מהלך כל כך חלש שמניית פייסבוק עלתה.


תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker