אורקל הפסידה: ביהמ"ש אישר למיקרוסופט ואמזון להתחרות על מכרז של 10 מיליארד ד'

בית המשפט הפדרלי דחה את טענות אורקל כי מכרז המחשוב של הפנטגון - JEDI - היה מוטה לטובת אמזון ■ אחת מענקיות ההיי-טק - מיקרוסופט או אמזון - תוכרז בקרוב כזוכה היחידה בפרויקט של 10 מיליארד דולר

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הפנטגון בארה"בצילום: REUTERS
ניו יורק טיימס

שופט בית משפט פדרלי פסק ביום שישי כי אמזון לא השפיעה בצורה לא הוגנת על אחד ממכרזי הטכנולוגיה הגדולים בהיסטוריה של הפנטגון, וכעת משרד ההגנה של ארה"ב יוכל לבחור את הזוכה מבין שתי המתמודדות - אמזון ומיקרוסופט - בפרויקט של 10 מיליארד דולר.

אורקל טענה כי אמזון ומשרד ההגנה של ארה"ב היטו את מכרז תשתיות ההגנה המשותפות - JEDI - לטובת אמזון בגלל ניגוד עניינים של עובדים לשעבר במשרד ההגנה. חקירה פנימית שניהל הפנטגון דחתה את הטענות הללו בעבר, וכך גם חקירה של רשות פדרלית נוספת. ביום שישי החליט השופט אריק ברוגינק כי הממצאים של החקירות הקודמות לא היו שרירותיים, או פעלו שלא בהתאם לחוק.

לאורקל לא נותרו אמצעים משפטיים לערער על המכרז שצפוי להסתיים בסוף אוגוסט. דאג סטון, דובר אמזון, אמר כי "אמזון מוכנה לתמוך ולשרת את המטרה החשובה ביותר של משרד ההגנה האמריקאי - שמירה על ביטחון המדינה".

מכרז JEDI צפוי לבצע מודרניזציה במערכות המחשוב של הצבא ולהעביר את צבא ארה"ב למחשוב ענן. הפנטגון מתכנן לתת לחברה אחת בלבד לזכות במכרז כולו, זאת למרות שארגונים רבים, בתחום העסקי ובתחומים אחרים, מעדיפים להשתמש בכמה ספקיות של שירותי ענן במקביל.

אורקל, יבמ, אמזון ומיקרוסופט הגישו הצעות למכרז. אך באפריל הפנטגון קבע כי רק לאמזון ולמיקרוסופט יש יכולת לספק את המתבקש בפרויקט. אורקל טענה בשנה שעברה כי העדפת הפנטגון להשתמש בחברה אחת בלבד מעניקה יתרון מידי ולא הוגן לשירותי מחשוב הענן של אמזון - AWS - ספקית השירותים הגדולה ביותר בתחום. בנוסף, אורקל טענה כי עובד אמזון עבד על פרויקט JEDI במשרד ההגנה כשבמקביל ניהל משא ומתן על משרה באמזון.

ואולם, כעת בית המשפט הפדרלי דחה באופן סופי את כל טענות אורקל. "הפסיקה ביום שישי מחזקת את העמדה של משרד ההגנה", אמרה אליסה סמית, דוברת בפנטגון. "הליך המכרז של פרויקט JEDI התנהל בצורה הוגנת בתחרותיות פתוחה וכאשר כל הצדדים מצייתים לדרישות החוק", היא אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker