דויטשה בנק הודיע: נפסיק לסחור במניות

מנכ"ל הבנק, כריסטיאן זווינג, מחפש דרכים חדשות להעלות את הרווחיות ולהקטין את חטיבת בנקאות ההשקעות של הבנק ■ בהצהרה של דויטשה לא הוזכרו קיצוצי המשרות המצופים

לוגו בלומברג
בלומברג
דויטשה בנק בפרנקפורט
דויטשה בנק בפרנקפורטצילום: Kai Pfaffenbach/רויטרס

דויטשה בנק יפסיק לסחור במניות וירשום הפסד נקי בסך 2.8 מיליארד יורו (3.1 מיליארד דולר) ברבעון השני של השנה. המנכ"ל כריסטיאן זווינג מחפש דרכים חדשות להעלות את הרווחיות ולהקטין את חטיבת בנקאות ההשקעות של הבנק, שבעבר היתה חזקה מאוד.

הבנק צופה עלויות ארגון מחדש בסך 7.4 מיליארד דולר עד 2022 וביטול הענקת דיווידנדים השנה ובשנה הבאה, כך על פי הצהרה שפורסמה היום (א'). נכסי סיכון בסך 74 מיליארד דולר יהפכו לחלק מחטיבה חדשה שאינה נחשבת חטיבת ליבה של הבנק, והלימות ההון תשופר כחלק מהתוכנית, שאינה מערבת את בעלי המניות.

כריסטיאן זווינג, דויטשה בנק
כריסטיאן זווינג, דויטשה בנקצילום: Krisztian Bocsi/Bloomberg

מהבנק נמסר כי סמנכ"ל הקמעונות, פרנק שטראוס, וסמנכ"לית הרגולציה, סילבי מתרט - שניהם חברי דירקטוריון - יעזבו החודש. על העזיבה של ראש חטיבת בנקאות ההשקעות, גארת ריצ'י, הודיע הבנק ביום שישי.

הארגון מחדש מדגיש את הכישלונות החוזרים ונשנים של זווינג וקודמיו לפתור את הבעיה הבסיסית של הבנק: העלויות גבוהות מדי וההכנסות נמוכות מדי. לאחר ששיחות המיזוג שתיווכה ממשלת גרמניה עם קומרצבנק נכשלו באפריל, לא היו לזווינג חלופות רבות לשפר באמצעותן את ביטחון השוק. תוכניתו אושרה היום על ידי הדירקטוריון.

בהצהרה של הבנק לא הוזכרו קיצוצי כוח האדם המצופים. מקורות אומרים כי הבנק מתכנן לפטר כ-20 אלף עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker