בריטניה פתחה בחקירה נגד פייסבוק וגוגל בנוגע לשליטתן בשוק הפרסום הדיגיטלי

שתי החברות שולטות ביחד ב-61% מההכנסות מפרסום דיגיטלי בבריטניה ■ רשות ההגבלים: "שוק תחרותי יותר יכול לגרום לכך שישלמו לצרכנים עבור המידע שלהם"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמלי גוגל ופייסבוק
סמלי גוגל ופייסבוקצילום: Bloomberg

רגולטור ההגבלים העסקיים בבריטניה פתח בחקירה נגד פייסבוק וגוגל, בשל הדומיננטיות שלהן בשוק הפרסום הדיגיטלי.

רשות התחרות והשווקים (CMA) הודיעה אתמול (ד') כי היא בודקת אם פלטפורמות האינטרנט של פייסבוק וגוגל - אשר שולטות ביחד ב-61% מהכנסות הפרסום בדיגיטל בבריטניה - פוגעות בצרכנים ובתחרות בשוק הפרסום הדיגיטלי בממלכה.

החקירה מהווה צעד נוסף במאבק של רגולטורים בכל העולם להגברת הפיקוח על ענקיות הטכנולוגיה בשל גודלן, ההשפעה הרבה שלהן על הצרכנים והשימוש שלהן במידע עליהם.

CMA אמרה כי היא בודקת באופן ספציפי חששות לכך שלצרכנים אין מספיק שליטה על המידע שלהם ועל השימוש שנעשה בו בפלטפורמות האינטרנט. הרשות הוסיפה כי היא חושדת כי הדומיננטיות של גוגל ופייסבוק בשוק הפרסום הדיגיטלי מגבילה את יכולתן של ספקיות אחרות להיכנס לתחום ולהתחרות בהן.

"אף שהפלטפורמות האלה מספקות בדרך כלל שירותים למשתמשים בחינם, שוק תחרותי יותר עשוי לגרום לכך שצרכנים יקבלו כסף תמורת המידע שלהם, או לפחות שליטה על השימוש שנעשה בו", נאמר בהודעת CMA.

החקירה מתבססת על חוות דעת של ממשלת בריטניה ממארס, אשר בה הומלץ כי חברות כמו גוגל, פייסבוק, אמזון, אפל ומיקרוסופט יהיו כפופות לכללי הגבלים עסקיים חדשים. שר האוצר הבריטי, פיליפ המונד, קרא ל-CMA לחקור את שוק הפרסום הדיגיטלי בעקבות פרסום הדו"ח. הרשות אמרה כי תפרסם את ממצאי החקירה לכל המאוחר ב-2 ביולי 2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker