שכר של 111,587 דולר בשנה ונוף מדהים: המדינה הטובה בעולם למגורים ועבודה

שווייץ ניצבת בראש הדירוג השנתי של בנק HSBC, הסוקר אנשים המתגוררים במקום שאינו מולדתם ■ מי הודחה מהפיסגה ומי סוגרת את החמישייה הראשונה?

טלי גולדשטין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוצרן, שוויץצילום: little_larc / Shutterstock.com
טלי גולדשטין

מהו המקום הטוב ביותר לחיות ולעבוד בו - עבור מי שלא נולד בו? מתברר ששווייץ היא הטובה מכולן, כפי שעולה מהדירוג השנתי, ה-12 במספר, של בנק HSBC. שווייץ דורגה במקום הראשון לאחר ארבע שנים ברציפות שבהן זכתה סינגפור בתואר.

נראה כי איכות חיים משופרת, משכורות תחרותיות ואזור גיאוגרפי מהמם ביופיו תרמו לדירוגה של שווייץ, שטיפסה שמונה מקומות בדירוג לעומת השנה שעברה. על פי 82% מהמשתתפים בסקר, חל שיפור באיכות החיים שלהם מאז שעברו להתגורר במדינה; 72% אמרו כי הסביבה נקייה ונעימה יותר מאשר במולדתם; ו-42% אף ציינו כי הם חשים פיזית בריאים יותר מאז שעברו לשווייץ.

סינגפורצילום: Travelerpix / Shutterstock.com
ונקובר, קנדהצילום: mffoto / Shutterstock.com

גורמים פיננסיים תרמו גם הם לדירוג השנה. שבעה מתוך עשרה ממי שעברו להתגורר בשווייץ אמרו כי הם נהנים מרמות גבוהות יותר של הכנסה פנויה, עם שכר ממוצע של 111,587 דולר בשנה – הרבה מעל הממוצע הגלובלי של 75,966 דולר. בציריך, אחד מהמרכזים הפיננסיים של העולם, אחד מתוך חמישה מבעלי המקצוע הצעירים הזרים במדינה עובד בתעשיית השירותים הפיננסיים. היציבות הפוליטית והכלכלית של שווייץ היוו סיבות נוספות לדירוגה המוביל.

במקום השני דורגה סינגפור, אחד מהיעדים הטובים בעולם להתגורר בו עם משפחה. מערכת חינוך דו לשונית מלמדת את כל הילדים אנגלית בעוד שפות האם נלמדות בנפרד. 62% מהנשאלים אמרו כי מערכת החינוך במדינה טובה יותר מאשר במולדתם. 69% שיבחו את היכולת של הילדים ללמוד שפות חדשות בבתי הספר.

מדריד, ספרדצילום: Sean Pavone / Shutterstock.com
אוקלנד, ניו זילנדצילום: krug_100 / Shutterstock.com

קנדה דורגה במקום השלישי. אחרי טורקיה, קנדה נחשבת למדינה מכניסת הזרים המובילה בעולם. 80% אמרו כי איכות החיים טובה יותר במדינה לעומת במולדתם. 75% מבעלי המקצוע הזרים שעברו להתגורר בה שומרים את מרבית הונם במדינה, השיעור הגבוה ביותר מכל המדינות בדירוג.

במקום הרביעי דורגה ספרד, שנודעת באיכות החיים הגבוהה שלה בשל סגנון החיים הים תיכוני הנינוח. 67% אמרו כי חוו שיפור באיזון בין עבודה לבית לאחר שעברו לספרד. ניו זילנד סוגרת את החמישייה הפותחת. 57% מהאנשים שעברו להתגורר בה עשו זאת כדי לשפר את איכות החיים. 60% אמרו כי נשארו במדינה זמן ממושך יותר ממה שתיכננו. מי שעברו לניו זילנד צפויים להישאר במדינתם החדשה יותר מעשרים שנה.

סידני, אוסטרליהצילום: Nokuro / Shutterstock.com

הדירוג השנתי של הבנק כלל בני 18 ויותר המתגוררים במדינה זרה. הסקר כלל 18,059 נשאלים מ-163 מדינות באמצעות שאלון מקוון בפברואר ובמארס, והתייחס ל-33 מדינות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker