שני שלישים מהעובדים בארה"ב מתחרטים שלמדו באוניברסיטה - בגלל החובות

החובות על הלוואות שכר לימוד בארה"ב הגיעו השנה ל-1.6 טריליון דולר ■ החוב הממוצע – 33 אלף דולר לסטודנט

סוכנויות הידיעות
סטודנטים בטקס סיום
סטודנטים בטקס סיוםצילום: Seth Wenig/אי־פי

לימודים אקדמיים עדיין נחשבים בארה"ב למסלול הבטוח לקריירה טובה ושכר גבוה. עם זאת, שני שלישים מהעובדים בארה"ב אומרים כי הם מתחרטים על לימודיהם הגבוהים, כך לפי סקר שערך אתר הקריירה האמריקאי PayScale.

החובות על הלוואות שכר לימוד בארה"ב, שהתנפחו לכמעט 1.6 טריליון דולר ב-2019, היו הגורם העיקרי שעליו הביעו עובדים אקדמאים חרטה. 72% מבין 248 אלף המשתתפים בסקר ציינו את ההלוואות האלה כטעות הגדולה ביותר שלהם. במקום השני היה מקצוע הלימודים (12%).

ממצאי הסקר ממחישים מדוע נהפך עול חובות שכר הלימוד, המכביד על מיליוני אמריקאים, לאחת הסוגיות החמות ביותר בקרב המועמדים הדמוקרטים לנשיאות. הסנאטור ברני סנדרס הציע לאחרונה תוכנית להטלת מס על עסקות בוול סטריט, שההכנסות ממנו ישמשו למחיקת חובות הסטודנטים.  

כ-70% ממסיימי האוניברסיטאות והמכללות השנה עשו זאת כשהם בחובות בגלל הלוואות שנטלו כדי לשלם את שכר הלימוד – חוב ממוצע של 33 אלף דולר לסטודנט. היות שהצעירים עושים מאמצים לפרוע את חובותיהם, הם מתקשים לצבור הון, ודוחים רכישות בתים והוצאות גדולות. יש צעירים שאף מתקשים לעמוד בהוצאות שוטפות.

ואולם לא מדובר רק בבני דור המילניום. גם בני דור הבייבי-בום נוטלים הלוואות שכר לימוד, אם כדי לממן את עלויות הלימודים של ילדיהם או כדי להכשיר את עצמם למקומות עבודה שמשתמשים בטכנולוגיות חדשות. יש אף בני 62 ויותר, שמשתמשים בכספי הביטוח הלאומי כדי לפרוע את הלוואות שכר הלימוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker