בית משפט ברומניה זיכה את בני שטיינמץ מחשד בעבירת שוחד

הנסיך הרומני פול פיליפ וכן איש עסקים מקומי הורשעו ונשלחו למאסר ■ שטיינמץ, שבתחילה נטען שלקח חלק בקבוצה שאירגנו השניים, נוקה מכל חשד

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני שטיינמץצילום: עופר וקנין
ישראל פישר

אנשי העסקים הישראלים בני שטיינמץ וטל זילברשטיין זוכו מחשד לשוחד ברומניה. השניים היו חשודים כי שיתפו פעולה עם איש עסקים רומני ועם נכדו של המלך לשעבר, בניסיון להוציא מהמדינה נכסים במרמה. ההחלטה אינה סופית, וצפויים דיונים בערכאות אחרות בנושא.

איש העסקים הרומני רמוס טרואיקה, ששימש בעבר ראש לשכתו של ראש ממשלת רומניה, אדריאן נסטסה, נשלח לארבע שנות מאסר. טרואיקה הורשע שאירגן השבת נכסים מהמדינה בשווי של 145 מיליון יורו, בניגוד לחוק, תוך ניצול מנגנון השבת הנכסים ממשלת רומניה אחרי נפילת המשטר הקומוניסטי במדינה. הנסיך הרומני, פול פיליפ, נכדו של המלך קרול השני, נשלח לשלוש שנות מאסר.

הנסיך פול-פיליפ

לפי פסק הדין, טרואיקה יחויב להשיב את הנכסים למדינה, והנסיך פול, שהורשע בהלבנת כספים ובניסיון להעביר לרשותו באופן לא חוקי את נכסי בית המלוכה, יחויב להשיב למדינה 4 מיליון יורו. שטיינמץ, שבתחילה נטען כי היה חלק מקבוצה שאורגנה על ידי טרואיקה, נוקה מכל חשד.

שושלת המלוכה של רומניה הסתיימה עם עליית הקומוניסטים לשלטון, ודודו של הנסיך, המלך מיכאי, נאלץ לוותר על כס המלוכה בשנת 1947.

מטעמו של שטיינמץ נמסר בתגובה: "אנו מברכים את בית המשפט הרומני על החלטתו. אבן אחר אבן במסע ארוך וסיזיפי של הוכחת האמת שוב מתגלה כי לא דבק שום רבב בפעילות העסקית של שטיינמץ".

בהתייחס לחקירות המנוהלות נגד שטיינמץ בגין עסקי הכרייה שלו בגינאה, ואינן קשורות לפרשה ברומניה, נמסר כי "שטיינמץ ימשיך להוכיח את צדקתו בכל ההליכים עד להוצאת האמת לאור וטיהור מלא ומוחלט של שמו הטוב. אנו סמוכים ובטוחים כי כך ייקבע בהמשך גם בכל הליך בכל מקום בעולם. מר שטיינמץ ימשיך בפעילותו העסקית והפילנתרופית כפי שעשה עד כה".

את שטיינמץ ייצג ברומניה עו"ד יובל ששון ממשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker