גירושים של 38 מיליארד דולר: ג'ף ומקנזי בזוס ייפרדו רשמית בימים הקרובים

ג'ף בזוס, בן 55, יישאר האיש העשיר בעולם עם אחזקות של 12% ממניות אמזון בשווי 112 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
ג'ף בזוס וגרושתו מקנזי
ג'ף בזוס וגרושתו מקנזיצילום: Danny Moloshok/רויטרס
לוגו בלומברג
בלומברג

אחת מהעברות ההון הגדולות בהיסטוריה צפויה להתרחש בימים הקרובים. מקנזי בזוס תקבל מניות אמזון בשווי 38 מיליארד דולר במסגרת הגירושים מג'ף בזוס, מייסד ענקית הקמעונות המקוונת. "זה הגודזילה של עולם הגירושים", אמר פיטר וולצר, מייסד פירמת עורכי הדין וולצר מלצ'ר מקליפורניה, המתמחה בדיני משפחה. "אין גירושים שמתקרבים לזה בגלל כמות העושר שמחולקת בין השניים", הוא אמר.

לפי דיווח רגולטורי, העברת ההון צפויה להתבצע בתחילת יולי. ההעברה תאפשר הצצה לגירושים היקרים בהיסטוריה, זאת בעקבות חוקי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) המחייבים בעלי עניין לדווח על אחזקותיהם.

משפטי גירושים אינם סודיים במדינת וושינגטון, אך ככל הנראה שלא ייחשפו פרטים נוספים על הגירושים. "גם במדינות שבהן הפרטים אינם חסויים, הצדדים יכולים להגיש בקשה לגירושים ללא חשיפת הסכם החלוקה ביניהם", אמר וולצר, "יש דרכים לעקוף את האופי הציבורי של גירושים", הוא אמר.

ג'ף בזוס, בן 55, יישאר האיש העשיר בעולם עם אחזקות של 12% ממניות אמזון בשווי 112 מיליארד דולר, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. בנוסף, ברשותו יישארו נכסים נוספים כמו "וושינגטון פוסט" וחברת החלל בלו אוריג'ן, כך מסרה מקנזי בזוס בציוץ בטוויטר באפריל.

הגירושים של הרולד האם, טייקון הנפט האמריקאי, מסו אן ארנאל ב-2012 היו פחות נעימים. הזוג התגרש לאחר 26 שנות נישואים ומשפט הגירושים נמשך שנתיים, כשבסופו יו"ר ומנכ"ל קונטיננטל ריסורסס נאלץ להעביר לאשתו 972 מיליון דולר מהונו, שהוערך אז ב-16.1 מיליארד דולר. ארנאל ביקשה לערוך משפט חוזר, אך בית המשפט העליון של אוקלוהומה דחה את בקשתה.

מקנזי הצטרפה לארגון Giving Pledge, שהחברים בו מתחייבים לתרום מחצית מהונם למטרות פילנתרופיות. "אני לא אחכה", כתבה כשהצטרפה לארגון, "אני אתרום עד שהכספת תתרוקן".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker