ביל גייטס מספר איך עשה את "אחת הטעויות הגדולות של כל הזמנים"

מה היה חושב גייטס של גיל 20 על גייטס של היום וכמה עלתה לו הטעות מול גוגל? איש המחשבים המפורסם בעולם חשף את הדברים באירוע שסוקר באתר טק קראנץ'

סוכנויות הידיעות
ביל גייטס
ביל גייטסצילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

ביל גייטס לא מאמין באיזון בין החיים האישיים לעבודה, ומספר על הטעות הניהולית הקריטית שעשה. באירוע שסוקר באתר טק קראנץ' ובו ניהל גייטס דיון עם מנכ"לית Eventbrite ג'וליה הרץ, הוא אמר את הדברים הבאים:

  • על איזון בין חיים אישיים לעבודה: "יש לי דעה יחסית נוקשה שצריך להקריב קורבן גדול בשנים הראשונות של חברה, במיוחד אם אתה מנסה להנדס דברים שצריך לבדוק את ההיתכנות שלהם... בזמנו לא האמנתי בסופי שבוע ולא האמנתי בחופשות".
  • אבל בהמשך הוא השתנה: "בשנות ה-30 לחיי כבר לא האמנתי איך אי פעם עשיתי את זה... כיום אני לוקח הרבה מאוד חופשות. מי שהייתי בגיל 20 נגעל מאוד ממי שאני היום. פעם הייתי בטוח שאטוס לכל מקום במחלקת תיירים, ואת יודעת, כיום יש לי מטוס.
  • גייטס עדיין מלקה את עצמו על כך שלא תפס בזמן את פיתוח מערכת ההפעלה אנדרואיד על ידי גוגל. "בעולם התוכנה, במיוחד בפלטפורמות, מדובר בשווקים שבהם המנצח זוכה בכל. אז, את יודעת, הטעות הכי גדולה מעולם היא הניהול הלקוי שלי שגרם למיקרוסופט לא להיות מה שאנדרואיד היא היום – הפלטפורמה הסטנדרטית לטלפונים שאינם אפל. זה היה משהו טבעי למיקרוסופט לנצח בו.

"זה באמת מצב של המנצח זוכה בכל... יש מקום בדיוק למערכת הפעלה אחת שאינה אפל, ומה זה שווה? 400 מיליארד דולר שהיו עוברים מחברה G (גוגל) לחברה M (מיקרוסופט). זה מדהים בעיני, שעשיתי את אחת הטעויות הגדולות של כל הזמנים – והיתה גם את התביעה של ההגבלים העסקיים וגם דברים אחרים, את יודעת, נכסים אחרים שלנו, ווינדוס, אופיס, עדיין מאוד חזקים. אז אנחנו חברה מובילה. אם היינו עושים את הדבר הזה כמו שצריך (פיתוח מערכת הפעלה לסמארטפון) היינו ה-חברה. אבל מה לעשות".

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ