הביקוש להמבורגרים הצמחוניים כל כך גדול - שהיצרנית מתקשה לעמוד בקצב

חברת אימפוסיבל פודס לא עומדת בביקושים - ומבטיחה שהמפעל שלה יחל לעבוד 24 שעות ביממה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
המבורגר של אימפוסיבל פודס
המבורגר של אימפוסיבל פודסצילום: Jason Henry/The New York Times
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הפופולריות הגוברת של ההמבורגרים של חברת אימפוסיבל פודס, שמייצרת המבורגרים שלא מן החי, שיבש את שרשרת האספקה של שתי רשתות המבורגים בארה"ב – ווייט קאסל ורד רובין. הבהלה להמבורגר הצמחוני החלה לאחר שבורגר קינג השיקה את אימפוביסל פודס וופר ב-300 סניפים בארה"ב, ומתכננת להרחיב את האספקה לכל 7,200 סניפי הרשת עד סוף השנה.

חברת אימפוסיבל פודס מקליפורניה, שמייצרת קציצות צמחוניות על בסיס סויה, מסרה כי היא מגבירה את קצב הייצור. החברה משתמשת ביותר מ-400 משווקים ולא מוכרת את ההמבורגרים ישירות למסעדות או לקמעונאים.

המפעל של אימפוסיבל פודס
המפעל של אימפוסיבל פודסצילום: Matt Edge/The New York Times

"אנחנו לא אלה שקובעים אם בורגר קינג יקבלו את ההמבורגרים או מסעדה קטנה באינדיאנה", אמרה רייצ'ל קונארד, דוברת אימפוסיבל פודס. "לא צפינו שהביקוש יעלה במהירות כזאת", היא אמרה. אימפוסיבל פודס היא חברה פרטית ואינה מפרסמת את נתוני המכירות או הייצור שלה. הכנסות החברה עלו ב-50% מאז שהציגה את הגרסה השנייה של ההמבורגר שלה בינואר האחרון, וההמבורגרים האלה מגיעים כיום ל-9,000 מסעדות.

ואולם עשרות מסעדות של רשתות וויט קאסל ורד רובין דיווח על בעיות אספקה של ההמבורגר של אימפוביסל פודס. מנהל בכיר בווייט קאסל מסר כי הפופולריות של ההמבורגר הובילה למחסור באספקה. בנוסף, ההמבורגרים של ווייט קאסל קטנים ומרובעים – כך שיש לחתוך כמות עצומה של המבורגרים עגולים וגדולים של אימפוסיבל פודס לפני הגשתם ברשת.

קונארד מסרה כי עונת הברביקיו בארה"ב גרמה לעלייה בביקוש להמבורגרים. החברה מסרה כי היא מגדילה את מספר העובדים במפעל באוקלנד, קליפורניה, ותעבור לייצור 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ