לוגו רויטרס
רויטרס

יונייטד טכנולוג'יס קרובה להסכם למיזוג עסקי התעופה והחלל שלה עם רייתאון, החברה העובדת בעיקר עם משרד ההגנה של ארה"ב. שווי השוק של החברה הממוזגת יהיה יותר מ-100 מיליארד דולר, כך לפי גורמים שמעורים בנושא.

יונייטד טכנולוג'יס מספקת ציוד אלקטרוני וציוד תקשורת בעיקר למטוסים מסחריים, בעוד רייתאון מוכרת ציוד למטוסים וטילים בעיקר לממשלת ארה"ב. שתי החברות ימזגו את מניותיהן למניה אחת, כאשר יונייטד טכנולוג'יס תנפיק בתור חברות נפרדות את חטיבת המזגנים קרייר ואת חטיבת המעליות אוטיס - כפי שהודיעה בעבר. שתי החברות עשויות להודיע על המיזוג כבר מחר (ב').

שווי השוק של יונייטד טכנולוג'יס הוא 114 מיליארד דולר, אך ללא קרייר ואוטיס שווייה הוא כ-60 מיליארד דולר. שווי השוק של רייתאון הוא 52 מיליארד דולר.

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי גרג הייז, מנכ"ל יונייטד טכנולוג'יס יהיה מנכ"ל החברה הממוזגת ותומאס קנדי, מנכ"ל רייתאון, יהיה יו"ר החברה. רייתאון, יצרנית טילי טומוהוק ופטריוט, וקבלניות אחרות לציוד צבאי מארה"ב צפויות להרוויח מעלייה בביקוש הגלובלי למטוסי קרב וכן מהעלייה בתקציב צבא ארה"ב ב-2020.

העסקה עם יונייטד טכנולוג'יס תאפשר לרייתאון להרחיב את עסקיה לשוק המטוסים המסחריים, שאינו מסתמך על תקציבים ממשלתיים. במקביל, יונייטד תוכל להרוויח מצמצום החשיפה לקוחות במגזר המטוסים המסחריים על רקע עליית מגמת הפרוטקציוניזם בעולם. איגוד מטוסי התובלה העולמי ציין החודש כי התעשייה צפויה לדווח על רווח של 28 מיליארד דולר ב-2019, לעומת תחזית קודמות לרווח של 35 מיליארד דולר.

יונייטד טכנולוג'יס תתמקד אך ורק בעסקי התעופה לאחר הנפקת קרייר ואוטיס במחצית השנייה של 2020. החברה רכשה את רוקוול קולינס תמורת 23 מיליארד דולר ב-2018 ואת יצרנית מנועי המטוסים פראט אנד וויטני במסגרת המעבר להתמקדות במגזר התעופה בלבד.

הרגולטורים בסין חקרו זמן רב את רכישת רוקוול על ידי יונייטד טכנולוג'יס ועקבו את אישור העסקה עד נובמבר 2018. אנליסטים טענו כי עיכוב אישור העסקה נבע, בין היתר, מהמתיחות בין ארה"ב לסין וייתכן כי המיזוג בין יונייטד לרייתאון יושפע מההידרדרות ביחסי ארה"ב-סין בתקופה האחרונה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker