אחרי התאונות הקטלניות באינדונזיה ובאתיופיה: בואינג 737 מקס לא יחזור לטוס בזמן הקרוב

מנכ"ל ארגון חברות התעופה הבינלאומי אמר כי הוא צופה שהמטוס ישוב לפעילות רק בעוד 12-10 שבועות, אך בואינג מסרה ללקוחותיה כי הוא ישוב לטוס כבר ביולי

לוגו בלומברג
בלומברג
מטוסי בואינג 737
מטוסי בואינג 737צילום: Lindsey Wasson/רויטרס

הקרקוע העולמי של מטוס הבואינג 737 מקס גובה מחיר כבד מחברות התעופה שרכשו אותו, והמטוס לא צפוי לשוב לפעילות בחודשים הקרובים. כך אמר מנכ"ל ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א).

המטוס הנמכר ביותר של בואינג, שקורקע על ידי הרשויות אחרי התאונות הקטלניות באינדונזיה ובאתיופיה, לא ישוב לפעילות לפחות בטווח של 12-10 שבועות מעכשיו, אמר מנכ"ל הארגון אלכסנדר דה ג'וניאק, בשיחה עם עיתונאים.

יאט"א מייצג כ-290 חברות תעופה שמפעילות יותר מ-80% מהתעבורה האווירית בעולם. בסוף השבוע הקרוב יערוך הארגון את הוועידה השנתית שלו בסיאול. זו תהיה האספה הגדולה ביותר של בכירים מחברות התעופה ויצרניות המטוסים מאז האסונות של בואינג שאירעו באוקטובר ובמארס.

ההערכה הקודרת של דה ג'וניאק מהדהדת את התחזיות הזהירות של רשויות התעופה בנוגע ללוח הזמנים להחזרתו של המטוס לפעילות. הרשויות האירופאיות חוקרות אם בואינג צריכה להחליף את כל מערכת ניהול הטיסה לפני שהמטוס יורשה לשוב לפעילות, והרשויות האמריקאיות אמרו שהן לא ילחצו בנושא הזה. אינדונזיה, שחברות התעופה שלה מהוות לקוחות חשובות במיוחד למטוס, עשויה להשאיר את המטוס מקורקע עד השנה הבאה.

בואינג אמרה לאחת מהלקוחות הגדולים של המטוס, חברת הלואו קוסט ההודית ספייסג'ט, כי המטוס יחזור לפעילות ביולי. בכך טוענת החברה כי לוח הזמנים להפעלתו קצר מהמתוכנן.

"לוח הזמנים שהם העבירו לנו בהתבסס על הניסיון שלהם הוא יולי - למעשה בסוף יוני", אמר סמנכ"ל הכספים של ספייסג'ט קיראן קוטשוואר. "אנחנו מצפים שזה יקרה ביולי".

נציגים מטעם בואינג בהודו לא השיבו לבקשת תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker