40% מהאמריקאים יתקשו להתמודד עם הוצאות בלתי צפויות של 400 דולר

סקר הבנק הפדרלי מגלה כי למרות הצמיחה הכלכלית והירידה באבטלה, משפחות רבות בארה"ב עדיין נאבקות כדי לחסוך מעט כסף לגיל הפרישה או להוצאות בלתי צפויות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוני בחוף המערבי
עוני בחוף המערביצילום: Jae C. Hong/אי־פי

משקי בית רבים בארה"ב מתקשים מבחינה פיננסית למרות הצמיחה הכלכלית והירידה באבטלה לרמת שפל של 50 שנה, כך לפי סקר של הבנק הפדרלי. דו"ח הבנק הפדרלי על רווחת משקי הבית בארה"ב מעיד כי ברוב התחומים של עמידות פיננסית ורווחה, משקי הבית נותרו ברמות דומות ל-2017, ושיש שיפור קל בהתאמה לירידה באבטלה מרמה של 4.3% ל-3.9%.

ואולם, לפי תוצאות הסקר, 40% מהאמריקאים יתקשו לשלם הוצאות של 400 דולר במקרה חירום פיננסי. "הוצאות קטנות יחסית, בלתי צפויות, כגון תיקון רכב או החלפת מכשיר ביתי שבור, עלולות להיות קשות עבור משפחות רבות ללא חסכונות", נכתב בדו"ח. "61% מהמבוגרים בסקר ב-2018 אמרו כי יכסו חשבון היפותטי של 400 דולר באמצעות מזומנים, חסכונות או בתשלום בכרטיס אשראי שיחויב בחודש הבא", נכתב בדו"ח.

"יתר האנשים אמרו כי יתקשו לשלם את החשבון וינסו להשתמש בכרטיסי אשראי או ללוות את הכסף מחברים ומשפחה", נכתב בדו"ח. הסקר נערך בקרב 11 אלף אנשים באוקטובר-נובמבר 2018. לפי הדו"ח, רבע מהאמריקאים אינם חשים כי הם במצב כלכלי סביר. מספר האנשים החשים כי מצבם הפיננסי אינו טוב, גדול יותר בקרב היספאנים ושחורים. כ-44% מהאנשים שמרוויחים 40 אלף דולר בשנה מסרו כי הם אינם מרגישים שהם בטוחים כלכלית.

"אנו ממשיכים לראות כי הצמיחה הכלכלית בארה"ב תומכת ברוב המשפחות במדינה, אמרה מישל באומן, בכירה בבנק הפדרלי. "במקביל, הסקר מעיד על הבדלים משמעותיים בין קהילות שונות, כשקצת יותר מחצי מהאנשים שגרים באזורים כפריים מתארים את מצבם הכלכלי כטוב או מעולה, לעומת שני שלישים בערים", אמרה באומן. "משפחות רבות ברחבי המדינה עדיין מתקשות כלכלית ונאבקות לחסוך לפנסיה ולכיסוי הוצאות בלתי צפויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker