אם התחזית של האיש הזה נכונה - הדמוקרטים יקחו בגדול את בחירות 2020

לפי תחזית של מומחה הבחירות מייקל מקדונלד, שיעור ההצבעה בבחירות בשנה הבאה ינסוק לשיא של יותר ממאה שנה - ודונלד טראמפ לא יאהב את זה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפצילום: AFP

אחרי שיעור הצבעה גבוה יחסית בבחירות אמצע הקדנציה בארה"ב שהתקיימו בשנה שעברה, מומחים צופים כי שיעור ההצבעה בבחירות לנשיאות ב-2020 יהיו הגבוה ביותר זה למעלה ממאה שנה – מה שעשוי להביא לניצחון של הדמוקרטים.

מייקל מקדונלד, מומחה לבחירות מאוניברסיטת פלורידה, אמר לאתר אקסיוס כי שיעור ההצבעה בבחירות הקרובות צפוי להיות 67% - הגבוה ביותר מאז 1916. ב-2016, לשם השוואה, שיעור ההצבעה בארה"ב היה 61% בלבד.

מקדונלד ביסס את ההערכה שלו על בחירות אמצע הקדנציה ב-2018, שבהן נרשם שיעור הצבעה של קרוב ל-50% - הגבוה ביותר בבחירות לקונגרס זה למעלה ממאה שנה. מאז 1974 נעו שיעורי ההצבעה בבחירות האמצע - שאינן לנשיאות, ולכן מעוררות פחות עניין בקרב הבוחרים - בין 40% ל-41%. מקדונלד צופה שהמומנטום הזה יימשך.

שיעורי ההצבעה בבחירות בארה"ב

אם אכן שיעור ההצבעה יהיה שוב בשיא של מאה שנה, טראמפ עלול להתקשות להגיע לכהונה שנייה בבית הלבן, משום שרבים ממי שאינם מרוצים ממנו – צעירים, שחורים ובני מיעוטים אתניים, למשל – יגיעו להצביע.

במחנה של טראמפ לא מתרגשים מהתחזיות. "מטופש לנסות לצפות את שיעורי ההצבעה כל כך הרבה זמן לפני הבחירות", אמרה לאקסיוס דוברת הקמפיין של טראמפ, קיילי מקנאני. בנוסף, ציינו באתר כי טראמפ הוא נשיא מכהן בתקופה שבה הכלכלה משגשגת, כך שהסיכויים לטובתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker