"נכפיל את הנוכחות בניו יורק תוך עשור": גוגל קונה בניין במנהטן ב-600 מיליון דולר

ענקית האינטרנט רכשה את מילק בילדינג, כחלק מתוכניות ההתרחבות שלה בעיר ■ החברה שילמה מחיר גבוה פי 100 ממחירו של הבניין ב-1996

סוכנויות הידיעות
בלומברג
קו הרקיע של מנהטן
מנהטן, ניו יורקצילום: BLOOMBERG NEWS
סוכנויות הידיעות
בלומברג

גוגל תשלם 600 מיליון דולר על בניין היסטורי במנהטן – מחיר גבוה פי 100 מהסכום שבו הוא נמכר ב-1996. גוגל לא מסתירה את שאיפתה להרחיב את פעילותה בניו יורק באופן דרמטי, והיא רוכשת ושוכרת נדל"ן כדי לשכן את עובדיה בעיר, שמונים כיום יותר מ-8,000 איש. "הרכישה תיתן מענה לצמיחה שלנו באזור בזמן הקרוב. אנו מתכננים להכפיל את הנוכחות שלנו בניו יורק בעשר השנים הקרובות", אמר דובר מטעם גוגל.

גוגל רכשה את הבניין המכונה מילק בילדינג – בניין בן שמונה קומות עם שטח משרדים ומסחר של 30.2 אלף מ"ר. הבניין מחובר באמצעות גשר לצ'לסי מרקט, שאותו רכשה גוגל בשנה שעברה מאותו מוכר עבור 2.4 מיליארד דולר. החברה הודיעה כי תאייש שלוש קומות מהבניין בעובדיה, וביתר יישארו השוכרים הנוכחיים.

הבניין החדש של גוגל בניו יורק קרדיט: google maps

אחד המתווכים בעסקה למכירת מילק בילדינג הוא דאג הרמון – שמכר את הבניין חמש פעמים במהלך הקריירה שלו. "אריכות ימים היא יתרון תחרותי אכזרי", אמר הרמון ל"פייננשל טיימס".

בניגוד לאמזון, עסקות הנדל"ן של גוגל בניו יורק לא עוררו מחלוקות גדולות. בדצמבר הודיעה החברה כי תשקיע יותר ממיליארד דולר בהקמת קמפוס חדש בעיר ניו יורק, שעתיד לשמש מטה העסקים הגלובליים של החברה. המתחם צפוי להשתרע על פני כ-160 אלף מ"ר בשני מבנים ברחוב הדסון, שאותם תשכור. מנגד, אמזון ביטלה תוכנית לבניית מטה שני בקווינס בשנה שעברה, בעקבות התנגדות של פוליטיקאים מקומיים וארגונים קהילתיים, שהתנגדו לסובסידיות שהיתה אמורה לקבל בסך מיליארדי דולרים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker