הפטנטים שמספקים הצצה למכונית החשמלית של דייסון

פטנטים שרשמה דייסון, המוכרת בעיקר כיצרנית שואבי אבק, חושפים רמזים ראשונים למכונית העתידית של החברה ■ יותר מ-500 איש עובדים על הפרויקט במטרה להציג את המכונית הראשונה ב-2021

לוגו בלומברג
בלומברג
פטנטים למכונית החשמלית של דייסון
פטנטים למכונית החשמלית של דייסוןצילום: Dyson
לוגו בלומברג
בלומברג

המכונית החשמלית של דייסון תהיה בעלת בסיס גלגלים ארוך ומבנה אווירודינמי, כך לפי פטנטים שרשמה החברה, שידועה בהיותה יצרנית שואבי אבק. הפטנטים, שהוגשו לפני כ-18 חודשים ופורסמו לציבור לפני כשבועיים, מספקים הצצה ראשונה למכונית העתידית של דייסון.

ג'יימס דייסון, מייסד החברה, כתב במייל לעובדים כי "הפטנטים אינם חושפים כיצד ייראה הרכב או מה יהיו ביצועיו, אך הם נותנים הצצה לצעדים החדשניים שהחברה שוקלת ליישם". בין היתר, הפטנטים חושפים כי דייסון שוקלת שימוש בגלגלים גדולים כדי להגדיל את יעילות הרכב. כמו כן, במייל נחשף כי החברה שוקלת לתכנן מכונית עם מרכז כובד נמוך לשיפור היציבות.

ג'יימס דייסון מייסד חברת דייסון
ג'יימס דייסון מייסד חברת דייסוןצילום: בלומברג

החברה גם הוסיפה לאתר האינטרנט שלה עמוד העוסק בתעשיית הרכב, שמפרט את ההיסטוריה של החברה בעולם התחבורה וכיצד ניסיונה בתחום המנועים למטוסים מסייע לה בפיתוח המכונית החשמלית.

דייסון מצטרפת לשורה של חברות טכנולוגיה שנכנסות למגזר המכוניות: טסלה - החלוצה בתחום המכוניות החשמליות, וויימו של אלפבית – המובילה בתחום המכוניות האוטונומיות, ואפל. דייסון חשפה בראשונה את תוכניותיה לבניית מכונית חשמלית ב-2017, ומסרה כי תשקיע 2.6 מיליארד דולר בפיתוח מכונית וסוללה. בשנה שעברה החברה מסרה כי תבנה מפעל לפיתוח המכונית בסינגפור בתקווה להציג את המכונית הראשונה ב-2021.

דייסון כתב במייל לעובדים כי יותר מ-500 איש עובדים על פיתוח המכונית החשמלית, וכי החברה תגביר את נסיעות המבחן ואת הבדיקות למכונית בחודש הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker