אוכלוסיית חסרי הבית בסן פרנסיסקו בשיא של 17 שנה

מספר חסרי הבית עלה ב-17% בשנתיים האחרונות, לפי ספירה עדכנית שערכה העירייה ■ 68% מחסרי הבית גרים במכונית

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית מחסה בסן פרנסיסקוצילום: David Paul Morris / בלומבר
גרדיאן

אוכלוסיית חסרי הבית בסן פרנסיסיקו גדלה ב-17% בשנתיים האחרונות לרמתה הגבוהה ביותר זה 17 שנה.

העלייה במספר חסרי הבית מגיעה על רקע גל הנפקות של חברות טכנולוגיה שמביאות לגידול במספר העשירים בעיר, אך גם מרחיבות את הפערים ומבליטות אותם. "עלויות הדיור לא ירדו, אז למה מישהו מצפה שכמות האנשים שסובלים ממחסור בדיור יירד", אומרת קלי קאטלר, הממונה על זכויות אדם בקואליציה למען חסרי הבית.

עיריית סן פרנסיסקו פירסמה דו"ח ראשוני המסכם ספירה שערכה ביום חמישי האחרון, ובה מצאה כי בעיר חיים 8,011 חסרי בית. העלייה, לפי משרד ראש העיר, נבעה בעיקר מגידול במספר האנשים שגרים במכונית, שהיו 68% מכלל הנספרים. הספירה השנה הראתה ירידה של 14% במספר יוצאי הצבא חסרי הבית, וירידה של 10% בקרב בני נוער.

לונדון בריד, ראש עיריית סן פרנסיסקו החדשהצילום: AP Photo/Jeff Chiu

סן פרנסיסקו עורכת ספירה של אוכלוסיית חסרי הבית בעיר מדי שנתיים, כפי שדורש משרד הדיור והפיתוח העירוני של ארה"ב. הנתון הזה נחשב להערכה שמרנית, משום שההגדרה הפדרלית לחסרי בית רחבה יותר מזו של סן פרנסיסקו, והעיר תפרסם דו"ח מדויק יותר ביולי. ב-2017, לשם השוואה, הספירה בתקופה הזו של השנה היתה 6,858, וספירה מאוחרת יותר הראתה כי בעיר היו למעשה 7,499 חסרי בית.

"התוצאות הראשונות של הספירה מראות שיש לנו עוד הרבה עבודה בכל הנוגע למתן מחסה לחסרי בית, למתן הזדמנויות לצאת מהמצב הזה וכן למניעה מאנשים להפוך לחסרי בית מלכתחילה", אמרה ראש עיריית סן פרנסיסקו, לונדון בריד, בהודעה.

בנובמבר אישרה סן פרנסיסקו היטל בשיעור ממוצע של 0.5% על חברות עם הכנסות של יותר מ-50 מיליון דולר, כדי להקדיש את ההכנסות לטיפול בחסרי בית. התנגדות עזה להיטל התעוררה מצד קהילת ההיי-טק, שיש המאשימים אותה ביצירת הפערים שגרמו למשבר. ההיטל נועד לגייס 300-250 מיליון דולר בהכנסות נוספות למען שירותים לחסרי בית, אך בינתיים הוא עדיין לא מיושם בשל עניינים משפטיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker