אנבידיה: "החולשה בשוק מרכזי הנתונים לא תסתיים בקרוב"

נפילה מתונה מהצפוי במכירות של מעבדים גרפיים לשוק הגיימינג פיצתה על הכנסות מאכזבות בשוק מרכזי הנתונים בדו"חות ראשונים מאז ההודעה על רכישת מלאנוקס ■ אנבידיה זנחה את התחזית השנתית בשל קושי לצפות את מצב שוק מרכזי הנתונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אנבידיה, ג'ן סאן-הואנג (מימין), ואיל וולדמן

יצרנית השבבים האמריקאית אנבידיה, שהודיעה לפני חודשיים על רכישת חברת מלאנוקס הישראלית תמורת 6.9 מיליארד דולר, דיווחה הערב על הכנסות ורווחים רבעונים גבוהים מהצפוי במסגרת דו"חותיה הכספיים הראשונים מאז ההכרזה.

מניית אנבידיה קפצה ב-7% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שהחברה גם סיפקה תחזית הכנסות גבוה מהצפוי לרבעון הנוכחי.

עם זאת, בשיחת ועידה שנערכה לאחר פרסום הדו"חות הודתה אנבידיה כי בניגוד לטענות החוזרות ונשנות במגזר השבבים, אין ראיות ממשיות לכך שהחולשה בשוק מרכזי הנתונים צפויה להסתיים בזמן הקרוב, וכי אין באפשרותה לצפות מתי תסתיים.

"ההפוגה בהשקעות במרכזי נתונים ברחבי העולם צפויה להימשך ברבעון השני והיכולת לצפות מה יהיה בהמשך ממשיכה להיות נמוכה", אמרה סמנכ"לית הכספים של אנבידיה, קולט קרס, בשיחת ועידה עם אנליסטים שנערכה אמש לאחר פרסום הדו"חות.

אנבידיה גם זנחה את תחזיתה השנתית. "אנחנו חוזרים לנוהל של לספק תחזית הכנסות לרבעון אחד בכל פעם", הוסיפה קרס. לאחר שיחת הוועידה מחקה מניית אנבידיה את כל העליות שרשם בעקבות פרסום הדו"חות.

החברה דיווחה על רווח נקי של 394 מיליון דולר, או רווח של 64 סנט למניה, ברבעון הכספים הראשון שלה שהסתיים ב-28 באפריל, לעומת רווח של 1.24 מיליארד דולר, או רווח של 1.98 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה אנבידיה רווח של 88 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 79 סנט למניה.

מפעל אנבידיהצילום: Bloomberg

בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות רבעוניות של 2.22 מיליארד דולר, נפילה של יותר מ-30% לעומת הכנסות של 3.21 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך מעט מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.2 מיליארד דולר.

במבט קדימה לרבעון הנוכחי, צופה החברה הכנסות בטווח של 2.5-2.6 מיליארד דולר - מעט מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 2.54 מיליארד דולר.

הכנסות אנבידיה בתחום המעבדים הגרפיים לשוק הגיימינג הפתיעו לטובה בתקופה המדווחת. ההכנסות אמנם נפלו ב-39% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, והסתכמו ב-1.055 מיליארד דולר - אך עלו משמעותית על תחזיות האנליסטים להכנסות של 937 מיליון דולר.

מנגד, ההכנסות בתחום מרכזי נתונים הסתכמו ב-634 מיליון דולר, ירידה של 7% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 665 מיליון דולר.

הדו"חות של אנבידיה עשויים לסייע למשקיעים להעריך את מידת חומרתה של החולשה בביקוש לשבבים למרכזי נתונים גדולים, שנרשמת עקב ההאטה בהשקעות במחשוב ענן - מגמה שעליה כבר אותתה ענקית השבבים אינטל בחודש שעבר.

באסיפה השנתית של בעלי המניות של אנבידיה במארס, ציינה החברה כי החולשה בעסקי השבבים למרכזי נתונים היא זמנית בלבד. מוקדם יותר באותו חודש, הדגישה רכישת מלאנוקס את מחויבותה לתחום זה - שכן מוצרי החברה הישראלית יסייעו בייעול פעילותן של חוות שרתים.

מלאנוקס מפתחת מוצרים ורכיבים לתקשורת מהירה בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה והאחסון של נתונים. היתרון היחסי של מלאנוקס הוא פיתוח כרטיסי רשת במהירות של 200 ג'יגה-ביט לשנייה, שמאפשרים להגדיל את היעילות של חוות שרתים.

אנבידיה, שנסחרת בשווי של 97 מיליארד דולר ומעסיקה 13 אלף עובדים, מייצרת ומשווקת מעבדים גרפיים, כרטיסי מסך, ערכות שבבים ושבבים לסמארטפונים וטאבלטים. החברה הוקמה בשנת 1993 ומנוהלת על ידי המייסד ג'ן סאן-הואנג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker