בריטניה מלאימה את שירותי קציני המבחן לאחר הפרטה כאוטית

ב-2014 הופרטו שירותי הפיקוח על אסירים ברמת סיכון בינונית ונמוכה ■ מאז נחשפו ליקויים חמורים בפעולת שירות המבחן ודווח על עלייה בפשיעה חוזרת

רויטרס
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בריטים
שוטרים בריטיםצילום: Steve Parsons/אי־פי

ממשלת בריטניה תלאים מחדש את ניהול שירות המבחן באנגליה ובוויילס - חמש שנים אחרי שהפרטת השירות ספגה ביקורת כבדה ונראה היה כי גרמה לסיכון הציבור.

הפיקוח על 200 אלף אסירים ברמת סיכון בינונית ונמוכה יעבור מחברות חצי פרטיות לממשלה, עם סיום החוזים הקיימים בדצמבר 2020. המודל המופרט היה אמור להפחית את מספר האסירים שחוזרים לחיי פשע, אך מנהל שירות המבחן הגדיר בחודש שעבר את המערכת כ"פגומה ולא ניתנת לתיקון".

שר המשפטים הבריטי, דיוויד גוק, אמר: "מערכת חזקה של שירות המבחן, שתפקידה להגביר את האמון בבתי המשפט ולהגן טוב יותר על הציבור, תהיה קורה מרכזית במיקוד של השיקום ומניעת פשיעה חוזרת".

ההפרטה נכנסה לתוקף לפני חמש שנים ביוזמת שר המשפטים לשעבר, כריס גריילינג, ונחשבה לכושלת כבר משלביה הראשונים. כיום מכנה התקשורת הבריטית את גריילינג בתור "הכושל", ומאשימה אותו בכך שהתעלם מאזהרות בתוך משרדו על ההשלכות האפשריות שלה.

במסגרת ההפרטה של גריילינג, הושאר הפיקוח על אסירים ברמת סיכון גבוהה בידי המדינה, והפיקוח על אסירים משוחררים ברמת סיכון בינונית ונמוכה הועבר ל-21 חברות פרטיות. מאז, מתחו חברי פרלמנט וקציני מבחן לשעבר ביקורת נוקבת על ניהול הפיקוח.

הרגולטור האחראי על שירות המבחן גילה שהתקשורת עם אלפי אסירים משוחררים נעשתה באמצעות שיחת טלפון קצרה אחת לשישה שבועות. במארס פורסם כי חלק מהאסירים שוחררו מבתי הכלא כשבאמתחתם אוהל בלבד, והתגוררו ברחובות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום