סין מגיבה: תעלה מכסים על סחורה אמריקאית בשווי של 60 מיליארד דולר

סין הודיעה היום כי תעלה מכסים על יותר מ-2,400 מוצרים ל-25% בתגובה לאיומים של טראמפ על המדינה ■ החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט נופלים בשעה זו ב-2.5%-1.8%

בלומברג
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נשיא סין, שי ג'ינגפינג, ונשיא ארה"ב, דונלד טראמפ
נשיא סין, שי ג'ינגפינג, ונשיא ארה"ב, דונלד טראמפצילום: AFP

סין הודיעה כי תעלה מכסים על סחורה אמריקאית בשווי של 60 מיליארד דולר. המכסים על 2,493 מוצרים יעלו ל-25% וייכנסו לתוקף ב-1 ביוני – כך לפי פרסום באתר האינטרנט של ממשלת סין. בתגובה, החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט נופלים בשעה זו ב-2.5%-1.8%.

בנוסף למוצרים שעליהם המכס יעלה ל-25%, סין הודיעה כי תעלה מכסים על 1,078 מוצרים ל-20%; המכס על 974 מוצרים יעלה ל-10% והמכס על 595 מוצרים יישאר 5%. חלק מהמוצרים שעליהם יועלו המכסים הוזכרו בהודעות קודמות של העלאת מכסים על ידי הסינים. בסך הכל יוטלו מכסים סינים על 5,140 מוצרים.

מוקדם יותר היום איים נשיא ארה"ב, דונלד טראפ ב"החרפה" של מלחמת הסחר אם סין תגיב על העלאת המכסים. "אני אומר באופן גלוי לנשיא סין שי ג'ינפינג ולכל החברים שלי בסין, שסין תיפגע מאוד אם לא תגיעו להסכם בגלל שחברות יהיו חייבות לעזוב את סין למדינות אחרות", צייץ היום טראמפ בטוויטר.

טראמפ צייץ את הדברים אחרי שהשיחות בין גורמים אמריקאים לגורמים סיניים על הסכם הסחר התפוצצו ב-10 במאי. ההודעה הסינית התקבלה אחרי שארה"ב הודיעה כי היא מעלה את המכסים שלה על סחורה סינית בשווי של 200 מיליארד דולר. בנוסף, ארה"ב מתכננת להעלות מכסים על כל המוצרים הנוספים המיובאים מסין בשווי של 300 מיליארד דולר.

בייג'ין הבטיחה להגיב להעלאת המכסים על ידי ארה"ב, וכלי התקשורת במדינה, שמפוקחים ומנוהלים על ידי הממשלה, האשימו את האמריקאים בפיצוץ בשיחות הסחר . בנוסף, במאמרי המערכת בעיתונות הסינית הודגשה האיתנות הכלכלית של המדינה.

פיפול'ס דיילי, העיתון של המפלגה הקומוניסטית בסין, כתב בטור בעמוד הראשי שלו כי על ארה"ב ליטול אחריות מלאה לכישלון השיחות בגלל שהיא לא עמדה במילה שלה והטילה עוד מכסים על מוצרים סיניים. "זה הטיל צל על שיחות הסחר והוביל באופן ישיר לכך שלא היו תוצאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker