הפיליפינים לקנדה: "נותרו לכם 6 ימים לקחת את הזבל ששלחתם לנו בטעות"

הפסולת הגיעה לפיליפינים ב-2013 וב-2014 ביותר ממאה מכליות ששלחה קנדה באמצעות חברה פרטית, וצוין עליהן כי זאת פסולת למחזור ■ בהמשך התברר כי הן מכילות אשפה אחרת

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
אתר לטיפול בפסולת
אתר לטיפול בפסולתצילום: בלומברג

נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, מאפשר לקנדה לקחת בחזרה טונות של אשפה ששלחה בטעות למדינה לפני כמה שנים - עד 15 במאי. לדבריו, הוא ישלח את האשפה בחזרה בעצמו אם הקנדים לא יצייתו לבקשה.

"אם הם לא יכולים להגיע לשם, אנחנו נשלח אליהם את האשפה ונזרוק אותה על חופי הים של קנדה", אמר דובר הנשיא, סלבדור פניו.

הפסולת הגיעה לפיליפינים ב-2013 וב-2014 ביותר ממאה מכליות שנשלחו מקנדה על ידי חברה קנדית פרטית, וצוין עליהן כי זאת פסולת למחזור. אך בהמשך התברר כי עשרות מכליות מכילות חיתולים, אשפה של משקי בית, שקיות פלסטיק ועוד.

הממשלה הקנדית אמרה כי היא מתאמצת למצוא פתרון. היא עידכנה את חוקי הסביבה שלה ב-2016 כדי להטיל את האחריות על חברות פרטיות במקרים כאלה והכריחה אותן לקחת בחזרה את הפסולת.

אדם אוסטין, דובר שרת החוץ הקנדית, קריסטיה פרילנד, אמר ביום רביעי כי המדינה מחויבת לקחת בחזרה את האשפה. "הגשנו הצעה בנושא ונמשיך לעבוד עם הפיליפינים כדי לגבש את הפרטים", הוא כתב, "כדי להבטיח שהמשלוחים ישובו לקנדה במהירות האפשרית". גורמים בכירים בקנדה אמרו גם כי המדינה הציעה לשלם את עלויות המשלוח חזרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker