אלה חברות התעופה הטובות בעולם - ואיפה ממוקמת אל על?

הדירוג השנתי של אייר-הלפ מבוסס על דיוק ביציאת הטיסות, איכות השירות והוגנות החברה כלפי הלקוחות במקרה של בעיות ■ אייר-הלפ העניקה לאל על ציון גבוה בסעיף איכות השירות, אך ציון נמוך במיוחד בסעיף הדיוק

סוכנויות הידיעות
מטוסי אל על בנתב"ג
מטוסי אל על בנתב"גצילום: Ariel Schalit / AP/ אריאל �

חברת התעופה אל על הישראלית מדורגת במקום 30 מתוך 72 ברשימת חברות התעופה הטובות בעולם של אייר-הלפ. הדירוג השנתי של החברה מבוסס על דיוק ביציאת הטיסות, איכות השירות והוגנות החברה כלפי הלקוחות במקרה של בעיות.

אל על קיבלה ציון נמוך יחסית בסעיף הדיוק, אך זכתה לציון גבוה בסעיף איכות השירות ולציון בינוני בסעיף הוגנות החברה. בסעיף איכות השירות דורגה אל על במקום התשיעי, אך בסעיף הדיוק דורגה אל על המקום ה-63. במקום הראשון הכללי בדירוג ניצבת קטאר איירווייז, ואחריה אמריקן איירליינס ואירומקסיקו.

הדירוג מבוסס על נתוני המראות ונחיתות שנאספים על ידי אייר-הלפ ומחושבים ביחס ללוח הזמנים המקורי של החברה. בנוסף, ערכה החברה סקר בקרב אלפי לקוחות כדי לדרג את איכות השירות הטיסות בטיסות בסעיפים כמו מזון, נוחות וידידותיות הצוות. סעיף ההוגנות מבוסס על פעילות הליבה של אייר-הלפ – חברה שמסייעת ללקוחותיה להתמודד עם תביעות מול חברות התעופה. סעיף זה מתייחס ליעילות של החברה בהתמודדות עם תביעות לקבלת פיצוי ומשך הזמן שנדרש לה להעביר את הפיצוי.

במקומות האחרונים בדירוג חברות התעופה ניצבת חברת תומאס קוק, ולפניה איזיג'ט שפעילה גם בישראל, כוויית איירליינס וקוריאן אייר.

החברה פירסמה גם דירוג של שדות התעופה הטובים בעולם שכולל שלושה סעיפים: עמידה בלוח הזמנים, איכות השירות ומגוון חנויות ומסעדות. נתב"ג לא מופיע בדירוג של אייר-הלפ, אך במקום הראשון מדורג נמל התעופה חמאד בקטאר, ואחריו נמל התעופה הבינלאומי בטוקיו ונמל התעופה באתונה. במקומות האחרונים מדורגים נמל התעופה של כוויית ונמל התעופה בליסבון.

חברות התעופה הטובות בעולם:

1. קטאר איירווייז

2. אמריקן איירליינס

3. אירומקסיקו

4. סאס

5. קוואנטס

6. לטאם

7. ווסטג'ט

8. לוקסאייר

9. אוסטריאן אייליינס

10. אמירייטס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום