מחפשים עבודה בארה"ב? זה המקצוע המבוקש ביותר

המשכורת הבסיסית החציונית של מדעני נתונים בארה"ב היא 108 אלף דולר בשנה ■ במקום השני בדירוג המקצועות המבוקשים ביותר ל-2019: אחות ראשית, בשכר של 83 אלף דולר בשנה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחרות מתכנתים של פייסבוק
תחרות מתכנתים של פייסבוקצילום: Reuters

המקצוע הנדרש ביותר בארה"ב זאת השנה הרביעית ברציפות הוא מדען נתונים - כך עולה מדו"ח "Best Jobs in America” של 2019 שפירסם אתר הדרושים "גלאסדור".

המשכורת הבסיסית החציונית השנתית של מדעני נתונים בארה"ב היא 108 אלף דולר. במקום השני בדירוג המקצועות המבוקשים ביותר של "גלאסדור", נמצאות האחיות הראשיות שמשתכרות 83 אלף דולר בשנה; מנהלי שיווק דורגו במקום השלישי עם שכר שנתי של 82 אלף דולר; מטפלי ריפוי בעיסוק דורגו במקום הרביעי עם 74 אלף דולר בשנה; ומנהלי מוצר, ששכרם השנתי הוא 115 אלף דולר, דורגו במקום חמישי מבחינת המקצוע המבוקש ביותר בארה"ב.

הדירוג של גלאסדור נקבע על פי שלושה מאפיינים: פוטנציאל השתכרות (שכר בסיסי שנתי חציוני), שביעות רצון כללית מהמקצוע ומספר המשרות הפתוחות במקצוע מסוים.

מקצועות נוספים שדורגו ברשימת 20 המקצועות הנדרשים בארה"ב היו מהנדס פיתוח שדורג במקום השישי (106 אלף דולר בשנה); מהנדסי נתונים במקום השמיני (100 אלף דולר); מהנדסי תוכנה במקום העשירי (104 אלף דולר); עוזר לרופא דורג במקום 12 (105 אלף דולר); ובמקום ה-16 דורג מקצוע מנהל אסטרטגיה (140 אלף דולר בשנה).

דו"ח נפרד של אתר "U.S. News & World Report" שפורסם בינואר, דרג את מפתחי התוכנה במקום הראשון משום שמהמשרה מאפשרת שעות גמישות ועבודה מרחוק. בדומה למהנדסי נתונים, מפתחי תוכנה משכרים משכורת בסיסית חציונית שנתית בסך 100 אלף דולר. על פי הדו"ח, במקום השני דורג מקצוע עוזר לרופא ואחריו רופא שיניים.

על פי "גלאסדור", שפות התכנות הפופולריות ביותר הן פייתון, R, SQL ו- Hadoop, כמו גם ג'אווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker