עכשיו גם באפט עושה את זה: מגביר את הרכישות החוזרות של מניות ברקשייר

חברת האחזקות של באפט ביצעה ברבעון הראשון רכישות חוזרות של מניות בשווי 1.7 מיליארד דולר - יותר מאלה שרכשה בכל השנה שעברה

לוגו בלומברג
בלומברג
וורן באפט
וורן באפטצילום: Andy Kropa/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

ברקשייר התאוויי, חברת האחזקות של המיליארדר וורן באפט, שיושבת על ערימת מזומנים של יותר מ-114 מיליארד דולר, הגבירה ברבעון הראשון של השנה את הרכישות החוזרות של מניותיה.

ברקשייר ביצעה רכישה חוזרת של מניות בשווי 1.7 מיליארד דולר, 1.3 מיליארד דולר יותר מהסכום שברקשייר – שידועה בכך שהיא מעדיפה להשתמש במזומנים לרכישות – הוציאה ב-2018 כולה על רכישות חוזרות.

באפט הכין את בעלי המניות של החברה לאפשרות של יותר רכישות חוזרות של מניות, מהלך שממנו נרתע לאורך רוב הקריירה בת ששת העשורים שלו. בשנים האחרונות, ככל שברקשייר גדלה לענקית בשווי 739 מיליארד דולר, התקשה באפט יותר ויותר למצוא עסקות אטרקטיביות עבור ברקשייר.

במחיר המניה הנוכחי, "אנחנו מרגישים שזה בסדר לבצע את הרכישות האלה, אבל אנחנו לא מתלהבים מכך", אמר באפט באסיפת בעלי המניות השנתית של ברקשייר התאוויי, שהתקיימה אתמול. "היו תקופות שבהן היינו מוציאים סכומים גדולים מאוד אם חשבנו שהמניה נמכרת במחיר נמוך ב-25%-30% מהשווי ההוגן שלה, ולא היה לנו משהו אחר טוב יותר".

גם לאחר הרכישות החוזרות, ערימת המזומנים והאג"ח הממשלתיות של ברקשייר עלתה ברבעון הראשון ב-2% ל-114.2 מיליארד דולר, לאחר שמגוון חברות הייצור והשירותים של ברקשייר הניבו לה רווחים גבוהים יותר, הודות למצבה הטוב של הכלכלה האמריקאית.

ערימת המזומנים הגדולה מעוררת שאלות לגבי התחזית של באפט לרכישות חדשות. באפט אמר באסיפת המשקיעים כי גודלה של ערימת המזומנים של החברה לא תשנה את הגישה שלו לרכישות חוזרות. "נקנה מניות בכל פעם שנחשוב שהן נמכרות מתחת להערכה השמרנית לגבי הערך הפנימי שלהן", אמר.

באפט בכל זאת הראה בשבוע שעבר שהוא עדיין יודע לזהות הזדמנויות מעניינות. ברקשייר הודיעה שתשקיע 10 מיליארד דולר באוקסידנטל פטרולאום. העסקה, אשר תלויה בכך שאוקסידנטל תנצח במאבק שלה לרכישת אנדרקו פטרולאום, תספק לברקשייר מניות בכורה ואופציות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ