טראמפ ממש לא רוצה שהקונגרס יראה את חשבונות הבנק שלו

טראמפ וילדיו תובעים את דויטשה בנק ובנקים נוספים, בניסיון למנוע מהם להעביר מידע על החשבונות שלו לוועדות הקונגרס, שהוציאו צווי זימון לקבלת המידע

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
טראמפ מחוץ לבית הלבן, ביום שישי
טראמפ מחוץ לבית הלבן, ביום שישיצילום: AFP

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שלושת ילדיו הבוגרים והחברה הפרטית שלו הגישו תביעה פדרלית נגד דויטשה בנק וקפיטל ואן, בניסיון למנוע משני הבנקים להעביר מידע על החשבונות שלו לוועדות של הקונגרס ששלחו צווי זימון בבקשה לקבל את המידע הזה.

בתביעה, שהוגשה בבית משפט פדרלי במנהטן, טוענים טראמפ ובני משפחתו כי ראשי הוועדות בבית הנבחרים, אשר נשלט על ידי הדמוקרטים, הוציאו את צווי הזימון כדי להטריד את טראמפ. "לצווים אין שום מטרה חוקית או משפטית", נאמר בתלונה. "הצווים הוצאו כדי להטריד את הנשיא דונלד ג'יי. טראמפ, לחטט בכל זווית של העניינים הפיננסיים, העסקים והמידע הפרטי לגבי הנשיא ומשפחתו, וכדי לחפש כל חומר שניתן יהיה להשתמש בו כדי לגרום לו נזק פוליטי. אין שום עילה לכך חוץ מפוליטית".

ב-15 באפריל הוציאו ועדות המודיעין והשירותים הפיננסיים של הקונגרס צווים לדויטשה בנק, שעבד במשך שנים ארוכות עם טראמפ והלווה כסף לחברת הנדל"ן שלו, כמו גם לשורה של חברות ובנקים נוספים. נציגת בית הנבחרים הדמוקרטית, מקסין ווטרס, יו"ר ועדת השירותים הפיננסיים והנציג הדמוקרטי אדם שיף, יו"ר ועדת המודיעין, אמרו בהצהרה משותפת כי התביעה נגד הבנקים חסרת בסיס ומראה "כמה רחוק מוכן הנשיא טראמפ ללכת כדי לפגוע בסמכות הפיקוח החוקתית של הקונגרס".

"כאיש עסקים פרטי, טראמפ השתמש באופן קבוע באיומי תביעות כדי להפחיד אחרים, אבל הוא יגלה שהקונגרס לא נרתע ממילוי האחריות החוקתית שלו", אמרו השניים. "התביעה הזו לא נועדה להצליח; היא נועדה רק לדחות ככל הניתן מתן דין וחשבון".

התביעה שהגיש טראמפ מספקת הצצה לכמה מהפרטים שוועדות הקונגרס קיוו להשיג לגבי ענייניו הפיננסיים, ולניסיון לטשטש את הגבולות בין טראמפ הנשיא לבין טראמפ האזרח הפרטי.

קרי מקהאף, דוברת מטעם דויטשה בנק, אמרה ל"ניו יורק טיימס": "אנחנו עדיין מחויבים לספק מידע הולם לכל החקירות המורשות ונציית לצו בית המשפט בנוגע לחקירות האלה". מקפיטל ואן לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker