סרינה ויליאמס חשפה קרן הון סיכון שמתמקדת ביזמים שחורים ונשים

ויליאמס הקימה את חברת ההשקעות שלה כבר ב-2014, והשקיעה מאז ב-30 סטארט-אפים בשלבים התחלתיים

סוכנויות הידיעות
סרינה ויליאמס אחרי ניצחון בטורניר בניו יורק, בדצמבר
סרינה ויליאמס אחרי ניצחון בטורניר בניו יורק, בדצמברצילום: Seth Wenig/אי־פי
סוכנויות הידיעות

סרינה ויליאמס היא לא רק אחת הטניסאיות הטובות בעולם, היא גם משקיעת הון סיכון. ביום רביעי היא חשפה את חברת ההשקעות שלה, סרינה ונצ'רס.

לפי דיווח באתר ביזנס אינסיידר, החברה החלה לפעול כבר ב-2014, והשקיעה עד היום ביותר מ-30 חברות, עם דגש על כאלה שייסדו נשים או שחורים. "השקתי את סרינה ונצ'רס מתוך כוונה לתת הזדמנויות למייסדים במגוון רחב של תעשיות", אמרה ויליאמס בהודעה שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה.

ההשקעות של החברה הן במיזמים שנמצאים בשלבים התחלתיים ומעריכים "העצמה אישית, יצירתיות והזדמנות", לפי אתר החברה. מלבד השקעות, החברה של ויליאמס גם מספקת הדרכה למייסדים ויזמים צעירים.

הדמות הבכירה המוכרת ביותר בחברה מלבד ויליאמס עצמה היא אליסון רפפורט, המשמשת כסגנית נשיא. רפפורט, לשעבר מנהלת נכסים בג'יי. פי. מורגן, מנהלת את ההשקעות של החברה.

תיק ההשקעות של סרינה ונצ'רס - שנע מחברות מזון ובריאות ועד למסחר מקוון ואופנה - כולל בין היתר את סטארט-אפ העבודה השיתופית דה וינג (the Wing), מותג סכיני הגילוח בילי, שירותי משלוחי הארוחות דיילי הארווסט (Daily Harvest) וגובל (Gobble) ושירות המנויים לטמפונים לולה (LOLA).

ויליאמס בת ה-37 מדורגת כיום במקום ה-11 בסבב העולמי לנשים בטניס. היא זכתה ב-39 תארי גרנד סלאם והיתה מדורגת במקום הראשון בעולם במשך 319 שבועות. היא נשואה לאלכסיס אוהניאן, מייסד רדיט.


תגובות