חצבת בעמק הסיליקון: חולה במטה גוגל - המותקפת בשל הפצת מידע שגוי על חיסונים

עובד שביקר במטה שבו נמצאים כמה ממנהליה הבכירים של ענקית האינטרנט אובחן כחולה חצבת, לפי דיווח באזפיד ■ מומחה רפואה תעסוקתית של גוגל הוציא מייל אזהרה - אך חלק מהעובדים לא קיבלו אותו

סוכנויות הידיעות
גוגל
גוגלצילום: Bloomberg

גוגל, הנתונה יחד עם חברות אינטרנט ומדיה חברתית אחרות לביקורת על היותה במה להפצת מידע שגוי באשר לחיסונים, מתמודדת כעת עם גילוי מקרה של חצבת במטה החברה בעמק הסיליקון, שבו עובדים כמה ממנהליה הבכירים.

אתר החדשות באזפיד דיווח כי באי-מייל שנשלח לעובדים בשבוע שעבר על ידי מומחה הרפואה התעסוקתית של גוגל , ד"ר דיוויד קיי, נאמר כי עובד - שזהותו לא נחשפה - שביקר במטה החברה לפני שבועיים (4 באפריל) אובחן כחולה חצבת.

חצבת, מחלה מדבקת במיוחד, יכולה להימנע לחלוטין באמצעות שתי מנות חיסון, אך שיעור ההתחסנות העולמי נמצא בירידה.

מומחים לבריאות הציבור מייחסים - לפחות חלקית - את הזינוק במספר חולי החצבת בארה"ב ובעולם להפצה נרחבת של תעמולה של מתנגדי חיסונים בפלטפורמות מדיה חברתית, ואפילו הנשיא דונלד טראמפ טען בעבר שחיסונים גורמים לאוטיזם.

"אנו משתפים פעולה עם המשרד לבריאות הציבור של מחוז סנטה קלרה והם ביקשו מאיתנו לחלוק את אזהרת חצבת זו, שכוללת מידע על חצבת, סיכונים לחשיפה וצעדים שבהם יש לנקוט", כתב קיי באי מייל לעובדים ב-13 באפריל.

קיי הרגיע את עובדי גוגל כי "מכתב זה הוא רק אמצעי זהירות", והמליץ להם לקרוא את רשימת התשובות לשאלות שכיחות (FAQ) בנושא חצבת באתר האינטרנט של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

עם זאת, לפי דיווח באזפיד, חלק מעובדי גוגל והחברה האם שלה, אלפבית, כלל לא קיבלו את המייל של קיי. זו אינה הפעם הראשונה שבה עולות טענות בדבר מדיניותה המרוככת של החברה ביחס לחיסונים. בשנת 2015 דיווח מגזין וויירד (Wired) כי באחד ממעונות היום של גוגל שיעור הילדים המחוסנים נגד חצבת היה 68% בלבד. עם זאת, גוגל טענה באותה עת כי הנתון אינו מדויק.

מקרה החצבת במטה גוגל הוא ה-21 השנה במדינת קליפורניה. בארה"ב כולה דווח מתחילת השנה ועד ל-11 באפריל על 555 חולי חצבת, ההתפרצות החמורה ביותר של המחלה ב-25 שנים, לפי נתוני CDC.

ברחבי העולם, זינק מספר מקרי החצבת פי ארבעה בשלושה החודשים הראשונים של 2019 לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, מסר מוקדם יותר השבוע ארגון הבריאות העולמי (WHO).

במדינות נוספות, דוגמת תאילנד ותוניסיה - וגם ישראל - היתה התפרצות חצבת בחודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker