אוקסיו-קורטז מסרבת להיפגש עם בכירי וול סטריט - והפסיקה להשתמש בפייסבוק

חברת בית הנבחרים הטרייה היא ככל הנראה נבחרת הציבור הבולטת היחידה מניו יורק שמסרבת לפגישות עם מנכ"לי בנקים ■ "מדיה חברתית מהווה סכנה לבריאות הציבור"

סוכנויות הידיעות
אוקסיו-קורטז  בניו יורק, בשבוע שעבר
אלכסנדריה אוקסיו-קורטזצילום: LUCAS JACKSON/רויטרס
סוכנויות הידיעות

חברת בית הנבחרים האמריקאי, אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, סירבה להזמנות לפגישות מצד בנקאים בכירים בוול סטריט מאז שהחלה כהונתה בינואר.

לפי דיווח פוקס ביזנס, חברת בית הנבחרים הדמוקרטית מניו יורק החליטה לא לקיים כל קשר עם בכירי המגזר הבנקאי, למרות ניסיונותיהם ליצור עמה קשר כדי לדון במספר סוגיות.

מקורות בבנקים סיטי ו ג'י.פי מורגן צ'ייס אמרו לפוקס כי אוקסיו-קורטז לא נפגשה עם מנכ"לי שני הבנקים שלהם הציגה שאלות נוקבות בשימוע בוועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים בשבוע שעבר.

לפי דיווח פוקס, דוברי גולדמן סאקס , בנק אוף אמריקה ו מורגן סטנלי סירבו להכחיש כי בכיריהם לא נפגשו עם חברת בית הנבחרים הטרייה.

מרבית נבחרי הציבור של ניו יורק מקיימים פגישות סדירות עם מנהלי הבנקים הגדולים, הנמנים על המעסיקים הגדולים ביותר במגזר הפרטי בעיר, ולפי דיווח פוקס, אוקסיו-קורטז היא ככל הנראה נבחרת הציבור הבולטת היחידה שממשיכה לעמוד בסירובה להיפגש עם בכירי הבנקים.

חברת בית הנבחרים אמנם מסרבת להיפגש עם בכירי וול סטריט, אולם בשימוע בוועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים לפני שבוע, היא לא היססה להציג להם שאלות נוקבות. כך למשל, היא שאלה את מנכ"ל ג'י.פי מורגן, ג'יימי דיימון, מדוע אף בנקאי בכיר לא הועמד לדין בעקבות המשבר הפיננסי של 2008.

ראשי הבנקים בשימוע בוועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים בארה"ב
ראשי הבנקים בשימוע בוועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים בארה"בצילום: בלומברג

"אני מייצגת ילדים שנשלחים לכלא בגלל שהתפלחו לרכבת התחתית כי אין להם כסף לכרטיס", אמרה אוקסיו-קורטז לדיימון. "האם אתה חושב שיותר אנשים היו צריכים ללכת לכלא בגלל חלקם במשבר הפיננסי שהוביל ל-7.8 מיליון עיקולים בעשור שבין 2007 ל-2016?", שאלה.

"ויתרתי על פייסבוק - זו סכנה לבריאות הציבור"

בה בעת, אוקסיו-קורטז - ששליטתה ברזי המדיה החברתית סייעה לה לזכות במושב בבית הנבחרים - הכריזה כי הפסיקה להשתמש ברשת החברתית פייסבוק וכי צמצמה את השימוש ב טוויטר ובאינסטגרם, בגלל ההשפעות השליליות של שימוש במדיה חברתית.  

"מדיה חברתית מהווה סכנה לבריאות הציבור של כולם", אמרה אוקסיו-קורטז בראיון לפודקסט Skullduggery. "ההשפעה של זמן מסך חזקה יותר אצל אנשים צעירים, במיוחד ילדים מתחת לגיל שלוש. אבל אני חושבת שיש לה השפעה רבה גם על אנשים מבוגרים יותר. אני חושבת שהיא משפיעה על כולם. יותר בידוד חברתי, דיכאון, חרדות, התמכרויות ובריחה מהמציאות", הסבירה.

"באופן אישי ויתרתי על פייסבוק, שזה היה עניין די משמעותי מכיוון שהתחלתי את הקמפיין שלי בפייסבוק, וזה היה הכלי הארגוני הדיגיטלי העיקרי שלי במשך זמן רב מאוד. ויתרתי עליה", הוסיפה אוקסיו-קורטז, שמתבססת בעיקר על אינסטגרם וטוויטר כדי לתקשר עם תומכיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker