בהריון ועוד לא סיפרת לבוס? האפליקציה שלך אולי כבר עידכנה אותו

משתמשות באפליקציית הפריון Ovia הופתעו לגלות כי המידע שהכניסו אליה ונגע בין השאר למעקב אחר פוריות, הריון והנקה, הועבר למקום העבודה שלהן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בדיקת הריון חיובית
בדיקת הריון חיוביתצילום: ללא קרדיט

רוב הנשים לא מספרות למנהלים שלהן שהן מנסות להרות. כעת מתברר כי ייתכן שאפליקציה בסמארטפון עלולה לעשות זאת במקומן, וללא ידיעתן.

משתמשות באוויה (Ovia), אפליקציה למעקב אחר פוריות, הריון והנקה, מזינות מידע לתוך האפליקציה. העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח כי בשנים האחרונות חתמה אוויה על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות ביטוח, במסגרתם מוצעת גרסה מיוחדת של האפליקציה שלה כהטבה לעובדות מבוטחות. אולם אותן עובדות לא מודעות לכך שהמידע שהן מכניסות לאפליקציה מועבר גם למעסיקים.

פאריס ואלאס, מייסד משותף ומנכ"ל אוויה, אמר בתגובה על הכתבה כי החברה מספקת את הרמה הגבוהה ביותר של פרטיות. "אנחנו לא משתפים מידע אינדווידואלי על אף אחת", אמר. "אנחנו מעבירים למעסיקים רק מידע מצטבר, כדי להראות כמה המשתמשות מעורבות וכמה אפקטיביות יכולות האפליקציות להיות בשיפור הבריאות".

לפי ה"פוסט", מעסיקים יכולים לראות במידע שהם מקבלים כמה עובדות שלהם שמשתמשות באפליקציה נמצאות בהריון בסיכון גבוה, למשל. הם יכולים גם לראות מהן השאלות הפופולריות ביותר שחיפשו עובדות, וכמה מהר מתכננות אמהות טריות לחזור לעבודה.

"יש תחושה של הפרה גדולה של פרטיות", אמרה למגזין "גלאמור" בריאנה בל, בת 29, אשר השתמשה באפליקציה. "זה גורם לי להרגיש לא בנוח, ולתחושה שהחברה הזאת ארבה לנשים שנמצאות בשלב המרגש והפגיע ביותר בחייהן". בל השתמשה באפליקציות של אוויה במשך שנה וחצי מבלי לדעת שהחברה עשויה להעביר את המידע שלה.

האפליקציות הרגילות של אוויה לצרכנים, שניתנות להורדה חינם, לא משתפות מידע עם מעסיקים, אמרה דוברת מטעם החברה ל"גלאמור".

ואלאס הוסיף בתגובה ל"פוסט" כי אוויה מועילה מאוד לנשים. לדבריו, 30% מהמשתמשות שהיו להן בעיות פריון נכנסו להריון בעקבות השימוש באפליקציה, וכי נרשמה ירידה של 30% בלידות מוקדמות, משום שהאפליקציה הצליחה לזהות סיכונים המובילים אליהן. 40% מהנשים ההרות בארה"ב משתמשות באוויה, אמר ואלאס, ו-5 מיליון נשים הרו בעזרת פלטפורמת הפריון שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker