אחרי אוניברסיטת ייל: גם הרווארד נכנסת לשוק המטבעות הדיגיטליים

קרן ההשקעות של אוניברסיטת הרווארד, המנהלת נכסים בהיקף של 39 מיליארד דולר, השקיעה בחברת קריפטו - והצטרפה בכך לקבוצה קטנה של משקיעים מוסדיים שכבר מושקעים בנכסים דיגיטליים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת הרווארד
אוניברסיטת הרווארדצילום: בלומברג

קרן ההשקעות של אוניברסיטת הרווארד השקיעה בחברת הקריפטו בלוקסטק (Blockstack) שנערכת להנפקת מטבעות דיגיטליים (ICO) בהיקף של 50 מיליון דולר.

צ'רלי סרוויה, מנהל בקרן הרווארד מנג'מנט, יכהן בוועדה המייעצת לקראת ההנפקה, לפי מסמכים שהגישה בלוקסטק היום (חמישי) לרגולטור בארה"ב. הרווארד מנג'מנט ושני גופי השקעות נוספים כבר רכשו כ-95.8 מיליון טוקנים של החברה בשווי של כ-11.5 מיליון דולר, לפי המסמכים.

הרווארד מצטרפת לקבוצה קטנה של משקיעים מוסדיים שכבר השקיעו בנכסי קריפטו. מוקדם יותר השנה, שתי קרנות פנסיה במדינת וירג'יניה השקיעו בקרן הון סיכון המתמקדת במגזרי הבלוקצ'יין והנכסים הדיגיטליים, וב-2018 ביצעה קרן ההשקעות של אוניברסיטת ייל השקעה דומה.

מרבית המשקיעים המוסדיים נמנעים עד כה מהשקעות בנכסים דיגיטליים בלתי מפוקחים, בשל חששות מפני הלבנת כספים ומניפולציות בשוק. אף כי יש מי שטוענים כי שוק הקריפטו אינו בשל עדיין להשקעות מוסדיות גדולות, חסידי הקריפטו מקווים כי משקיעים עתירי ממון ייכנסו לשוק ויסייעו לחדש את עליות המחירים.

הנפקת בלוקסטק תסייע במימון פיתוח רשת המחשוב המבוזרת שלה, המשמשת את המטבע הדיגיטלי שלה.

החברה הגישה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) בקשה להנפקת טוקנים במסלול המכונה A+. מסלול זה מאפשר לחברות קטנות יחסית למכור מניות תוך מילוי דרישות דיווח מצומצמות ולגייס כסף גם ממשקיעים לא מבוססים, על אף שהמניות לא ייסחרו בבורסה מרכזית. אם הבקשה תאושר, תהיה זו הנפקות הקריפטו הראשונה שתעמוד בדרישות רשות ני"ע בארה"ב, מסרה בלוקסטק בהודעה.

המטבע הדיגיטלי של החברה, המכונה טוקן סטק, משמש כמנגנון חשבונאי, או כשיטה לעקוב אחרי, או להוכיח את קיומו, של נתח כלכלי שבעלי מגוון מפתחות פרטיים בבלוקצ'יין של סטק מחזיקים ברשת, לפי המסמכים שהוגשו.

במובן זה, טוקן סטק דומה יותר לנתח במניות של חברה מאשר למטבע עובר לסוחר, אם כי סביר להניח שיתקיים בו גם מסחר.

דובר הרווארד מנג'מנט, האחראית על ניהול נכסי קרן ההשקעות של האוניברסיטה בהיקף של 39 מיליארד דולר, סירב להגיב. בלוקסטק סירבה להתייחס לזהות משקיעיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker