עמלה משולמת לא חוזרת: פייפאל שינתה מדיניות - והמוכרים זועמים

עד היום, כשמישהו מכר מוצרים דרך פלטפורמת התשלומים, הוא חויב בדמי עסקה קבועים ובעמלה על המכירה - ובמקרה של בקשת החזר כספי, כל הסכום היה מוחזר למעט דמי העסקה ■ כעת הודיעה פייפאל כי תשמור לעצמה את העמלה ■ כיצד השינוי משפיע על המשתמשים בישראל?

סוכנויות הידיעות
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פייפאל
פייפאל

חברת התשלומים פייפאל הודיעה על כמה עדכונים של הסכם המשתמש שלה, שהעיקרי בהם קובע כי החל ב-7 במאי החברה כבר לא תפצה מוכרים במקרים שקונים מבקשים לקבל את כספם בחזרה.

פייפאל היתה פלטפורמת התשלומים של קמעוניות קטנות רבות מאז רכשה אותה איביי ב-2002. עד היום, כשמישהו מכר מוצרים או שירותים דרכה, הוא חויב בדמי עסקה קבועים ובעמלה על המכירה. אם הלקוח ביקש החזר כספי, כל הסכום, למעט דמי העסקה, היה מוחזר. כעת, אמרה פייפאל כי תשמור לעצמה את העמלה, מה שמעורר זעם רב בקרב המשתמשים.

השינוי המוצע לא ישפיע על קונים, שעדיין יוכלו לרכוש מוצרים ולבקש החזר כספי במידת הצורך כמו תמיד. עם זאת, הוא מהווה מהלומה קשה למוכרים. מי שמוכר מוצרים דרך פייפאל משלם עמלה בסך 2.9% על המכירה, שלא תוחזר למוכר במקרה של החזר מלא או חלקי. על דמי העסקה הקבועים - 0.3 דולר - אי-אפשר היה לקבל החזר מעולם.

לדברי משתמשים זועמים, משמעות השינוי היא שאם הקמעונית מוכרת דבר מה ב-1,000 דולר, אך הלקוח משנה את דעתו, היא מפסידה לא רק את הקונה אלא גם 29 דולר.

בנוסף לשינויים בהחזרים הכספיים, פייפאל משנה גם את הדרך שבה היא מטפלת בתשלומים בינלאומיים ובהמרת מטבעות. על העברת כסף למדינה אחרת תוטל עמלה משתנה בסך 5% במקום העמלה הקבועה שהיתה נהוגה עד עתה.

לגבי פעילות החברה בישראל, מפייפאל ישראל נמסר כי "שינוי מדיניות המשתמשים אינו נוגע לקהל המשתמשים בישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker