שווה פחות? פינטרסט עידכנה כלפי מטה את מחיר המניה בהנפקה המתוכננת

מניות פינטרסט צפויות להתחיל להיסחר בשבוע הבא בניו יורק ■ החברה עידכנה את טווח המחירים בהנפקה שהיא מתכננת ל-17-15 דולר למניה - נמוך ממחיר של 21.54 דולר בסבב הגיוס הפרטי הקודם

סוכנויות הידיעות
שילוט עם לוגו של חברת פינטרסט בחזית בניין הבורסה לניירות ערך בניו יורק
מנית פינטרסט עלתה ב-39% מאז הנפקתה באפרילצילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

פינטרסט עידכנה את טווח המחירים למנייתה בהנפקה הראשונית לציבור (IPO) שהיא מתכננת ל-17-15 דולר – נמוך מהמחיר של 21.54 דולר למניה שנקבע בסבב הגיוס הפרטי הקודם וייצג שווי של 12.3 מיליארד דולר לחברה, כך על פי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל".

מניות פינטרסט צפויות להתחיל להיסחר בשבוע הבא בניו יורק תחת הסימול PINS. לפינטרסט יהיה מבנה מניות כפול, כשלבעלי מניות מסוג B יהיו זכויות הצבעה השוות ל-20 מניות רגילות. מייסדי החברה ובכיריה יחזיקו במניות האלה, שישמרו את ההשפעה שלהם על החברה גם לאחר ההצבעה, לפי התשקיף.

פינטרסט דיווחה על הפסד של 63 מיליון דולר והכנסות של 756 מיליון דולר ב-2018, לעומת הפסד של 130 מיליון דולר עם הכנסות של 473 מיליון דולר ב-2017. גם הנתונים האלה היו שיפור לעומת 2016, אז הפסידה 182 מיליון דולר עם הכנסות של 299 מיליון דולר. ברבעון הרביעי של 2018 רשמה פינטרסט רווח של 47 מיליון דולר עם הכנסות של 273 מיליון דולר. גם בתקופה המקבילה ב-2017 היא רשמה רווח של 3.4 מיליון דולר.

פינטרסט אמרה בחודש שעבר כי יש לה יותר מ-250 מיליון משתמשים חודשיים פעילים, 66% מהם נשים. 43% מהמשתמשים הם בארה"ב, נכתב בתשקיף, שציטט דו"ח עצמאי של קומסקור. "זה כולל שמונה מכל עשר אמהות, שהן לעתים קרובות מקבלות ההחלטות הראשיות בכל הנוגע לקניית מוצרים ושירותים למשק הבית, וכן יותר ממחצית מהמילניאלס בארה"ב", נכתב בתשקיף. "אנחנו צופים שנמשיך להגדיל את בסיס המשתמשים שלנו לאורך זמן, במיוחד בשווקים בינלאומיים".

פינטרסט, שהוקמה ב-2010, היא אחת מבין כמה חברות חד-קרן - סטארט-אפים פרטיים בעלי שווי של יותר ממיליארד דולר - ותיקות בעמק הסיליקון, שנערכות להנפקה ראשונה לציבור השנה או בשנה הבאה. אובר צפויה לבצע הנפקה באפריל בבורסת ניו יורק, לפי שווי של 120 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ