באפט: המנכ"ל הבא של וולס פארגו לא צריך להגיע מוול סטריט

יו"ר ברקשייר התאוויי ובעל המניות בבנק אמר ל"פייננשל טיימס" כי מציאת מנכ"ל מוול סטריט תגרום אוטומטית לביקורת ממחוקקים בוושינגטון ■ טים סלואן, המנכ"ל הנוכחי של וול פארגו, הודיע במארס במפתיע על עזיבתו

לוגו בלומברג
בלומברג
וורן באפט
וורן באפטצילום: Rick Wilking/רויטרס
לוגו בלומברג
בלומברג

וורן באפט, בעל המניות הגדול ביותר בבנק וולס פארגו , אמר כי הבנק צריך לחפש את המנכ"ל הבא מחוץ לוול סטריט כדי להימנע מביקורת מצד הפוליטיקאים בוושינגטון. "הם פשוט צריכים (המועמדים לתפקיד המנכ"ל) להגיע ממקום אחר ואסור שהם יגיעו מוול סטריט", אמר המשקיע המיליארדר ויו"ר חברת ההשקעות ברקשייר התאוויי ל"פייננשל טיימס" בריאיון שפורסם אתמול (א').

"להביא את המנכ"ל הבא מוול סטריט יהיה מעשה לא חכם", אמר באפט, "זה ימשוך אוטומטית ביקורת מחברי סנאט וחברי בית הנבחרים בוושינגטון". באפט הוסיף כי לדעתו המנכ"ל הבא של וולס פארגו לא צריך להגיע מבנק ג'יי.פי מורגן או מגולדמן סאקס.

מנכ"ל וולס פארגו טים סלואן עזב במפתיע את תפקידו במארס על רקע הלחץ הגובר לטפל בשערוריות שבהן מעורב הבנק. כמה שעות לפני שהבנק הודיע על עזיבתו, אמר באפט כי הוא תומך בסלואן ב-100%.

באפט אמר כי וולס פארגו הוא עדיין בנק תחרותי ביותר למרות הנזק שגרמו לו השערוריות, כך דיווח העיתון. "אחד מכל שלושה משקי בית בארה"ב עושה עסקים עם וולס פארגו בצורה ישירה או עקיפה", אמר באפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ