פרויקט קוויפר: אמזון תשגר אלפי לוויינים שיספקו אינטרנט מהיר בכל העולם

החברה הגישה בקשות לאיגוד הטלקום הבינלאומי ומגייסת יותר מ-70 עובדים למיזם החלל החדש שאמור לספק כיסוי אינטרנט בפס רחב באזורים שבהם מתגוררת 95% מאוכלוסיית כדור הארץ

בלומברג
סוכנויות הידיעות
המזרח התיכון מהחלל
המזרח התיכון מהחללצילום: webtaj.com
בלומברג
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אמזון מתכננת לשגר אלפי לוויינים לחלל כדי לספק שירותי אינטרנט בפס רחב בכל רחבי העולם.

התוכנית, ששמה פרויקט קוויפר (Project Kuiper), נועדה לספק גישה לאינטרנט מהיר לקהילות ברחבי תבל עם גישה מוגבלת לרשת או ללא גישה כלל, כך לפי אמזון.

כמה חברות נוספות כבר הודיעו על מיזמים דומים: פייסבוק מתכננת, לפי דיווחים, לשגר לוויינים בחודשים הקרובים, ו גוגל מתכוונת להקים רשת של כדורים פורחים. שתי החברות מקוות בכך להביא את שירותיהן לאנשים נוספים בזמן שהשווקים הוותיקים כבר כמעט רוויים.

חברת ספייס אקס של אילון מאסק וחברת וואן ווב סטלייטס (OneWeb Satellites) אף הן משתתפות במרוץ להרחבת כיסוי האינטרנט עבור כארבעה מיליארד בני אדם בכדור הארץ שאין להם חיבור אמין לאינטרנט, בעולם שבו הקישוריות רק גוברת והולכת.

שלוש בקשות שהוגשו בחודש שעבר לאיחוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU) בשם חברת קוויפר סיסטמס, ושעליהן דיווח בראשונה אתמול אתר גיק ווייר, מציינות כי המיזם יכלול הצבת 3,236 לוויינים במסלול לווייני נמוך.

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון
ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזוןצילום: בלומברג

אמזון: "מצפים לשיתוף פעולה מחברות אחרות"

"זהו פרויקט ארוך טווח שמבקש לספק שירות לעשרות מיליוני בני אדם שנעדרים גישה בסיסית לאינטרנט בפס רחב", נאמר בהודעה שפירסמה אמזון. "אנו מצפים לשיתוף פעולה במיזם הזה עם חברות שחולקות את החזון המשותף הזה". דוברת אמזון סירבה להתייחס לעלות הפרויקט.

איגוד הטלקום הבינלאומי אחראי על תיאום השימוש בלוויינים ברחבי העולם, ואישורו הכרחי ליציאתה לפועל של התוכנית. אם יצליח, פרויקט קוויפר יספק כיסוי של שירותי נתונים באזורים בכדור הארץ שבהם מתגוררים 95% מאוכלוסיית העולם, כך לפי דיווח גיק ווייר.

אם המיזם ייצא לפועל, לא תהיה זו השקעתו הראשונה בתחום החלל של מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס. בלו אוריג'ין, סטארט-אפ החלל שאותו מממן בזוס בעזרת מכירת מניות אמזון בסך מיליארד דולר בשנה, מתמקד בפיתוח טילי שיגור רב-פעמיים וטיסות חלל מסחריות.

שעות ספורות לאחר הדיווח הראשון של גיק ווייר על פרויקט קוויפר, פירסמה אמזון עשרות מודעות דרושים למשרות במיזם החלל החדש. כמעט כל 73 המשרות הן באזור סיאטל שבמדינת וושינגטון בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ