טוויטר חסמה את ממשלת צרפת בגלל קמפיין לעידוד הצבעה בבחירות

החברה דחתה קמפיין מדיה חברתית ממשלתי מפני שהפר חוק נגד פייק ניוז ותעמולה פוליטית אנונימית ברשתות חברתיות ■ החוק המחמיר נחקק ביוזמת הנשיא מקרון

עמנואל מקרון
עמנואל מקרוןצילום: TOBY MELVILLE/רויטרס
נמרוד הלפרן
סוכנויות הידיעות

טוויטר חסמה קמפיין מדיה חברתית של ממשלת צרפת מפני שהפר חוק למניעת הפצת חדשות כוזבות (פייק ניוז) ותעמולה פוליטית אנונימית ברשתות חברתיות, אשר נחקק ביוזמת הממשלה עצמה.

הפרלמנט של צרפת אישר בדצמבר האחרון את החוק, אשר מחייב קמפיינים פוליטיים מקוונים לחשוף את מקורות המימון שלהם, ואת היקף הוצאותיהם.

כעת, קמפיין OuiJeVote# (כן, אני בוחר) של שירות המידע של ממשלת צרפת, שנועד לעודד מצביעים להירשם לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי שיתקיימו במאי, נדחה על ידי טוויטר בטענה כי פרסומו יהווה הפרה של החוק המחמיר החדש.

החוק, שקודם על ידי הנשיא עמנואל מקרון, מחייב חברות מדיה חברתית לספק מידע ב"הגינות, בהירות ושקיפות" לגבי האנשים או החברות שעומדים מאחורי קמפיינים פוליטיים, לפרסם את סכום הכסף ששילמו, ולהציג את המידע בפורמט מסד נתונים פתוח ונגיש.

מתוך הקמפיין בטוויטר

"טוויטר אינה יודעת כיצד לעשות זאת כיום, אז החליטה לנקוט מדיניות נוקשה לחלוטין, שמשמעה לחסום כל קמפיין פוליטי כביכול", נמסר בתגובה משירות המידע של ממשלת צרפת לסוכנות הידיעות AFP.

ואולם השירות הוסיף כי במקרה זה לא מדובר כלל בקמפיין פוליטי, אלא בקמפיין שירות לציבור. "זה לא שהחוק פעל נגדנו, אלא זו הפלטפורמה שלא מצייתת לו".

שר הפנים של צרפת, כריסטוף קסטנר, יצא אף הוא נגד החלטת החברה. "בראש סדר העדיפויות של טוויטר צריך להיות המאבק בתוכן שמאדיר טרור - לא קמפיינים לעידוד הצטרפות לרשימת הבוחרים ברפובליקה דמוקרטית", כתב קסטנר בציוץ בחשבונו בטוויטר.

לאור הביקורת נגדה, הודיעה היום טוויטר על שינוי במדיניותה שיאפשר את פרסום קמפיין OuiJeVote# בפלטפורמה שלה.

"בעקבות החקיקה בדבר מניפולציות במידע, החלטנו לאסור כל פרסום ממוקד בצרפת, כולל קמפיינים לעידוד הצבעה. לאחר חילופי דברים רבים, החלטנו לאפשר פרסום לעידוד השתתפות בהצבעה", מסרה היום טוויטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker