האפינגטון פוסט

"נתניהו הרוויח מעסקות שביצע בן דודו עם קדאפי בלוב"

האתר האפינגטון פוסט דיווח כי נתניהו החזיק במניות סידריפט כאשר החברה סיפקה מוצרים לחברה שעשתה עסקות עם לוב של מועמר קדאפי ■ שתי החברות היו בבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי

סוכנויות הידיעות
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

האתר האפינגטון פוסט דיווח הלילה כי בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, החזיק במניות סידריפט, שבבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי, כאשר החברה היתה ספקית מרכזית לחברה שעשתה עסקות עם לוב – גם היא בשליטת מיליקובסקי.

C/G Electrodes הואשמה על ידי משרד המסחר של ארה"ב כי בשנים 2008-2007 מכרה אלקטרודות ללוב, שהייתה אז בשליטת מועמר קדאפי, ובכך הפרה את תקנות הפצת נשק גרעיני של ארה"ב.

תמונה של קדאפי
"קדאפי היה כל הזמן בטלוויזיה. הוא הזכיר לי את עצמי. כמוני, גם סביבו היו כל הזמן המון אנשים שהעריצו אותו וחייכו אליו", מספר סאטוף
קדאפיצילום: אי־פי

כך, על פי הדיווח נתניהו עצמו הרוויח ממכירת רכיבים תוך הפרה של האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. מסמכי משרד המסחר של ארה"ב לא מפרטים מי היישות שרכשה את הרכיבים, שהם חלקים חיוניים לעיבוד פלדה בתעשיות שונות. משרד המסחר האשים את C/G Electrodes ב-23 עסקות לא חוקיות עם לוב. המשלוחים, שחלקם עברו דרך קנדה, היו בשווי 6.8 מיליון דולר. המשרד קנס את החברה ב-250 אלף דולר.

נתניהו רכש את מניות סידריפט חודש לאחר שהעסקות עם לוב החלו. מכיוון ששתי החברות בשליטת מיליקובסקי, ל- C/G Electrodes היה חוזה לרכישת רוב מוצריה מסידריפט.

שווי המניות של נתניהו במפעל SeaDrift הכפיל עצמו פי ארבעה לפחות במהלך ארבע שנים, בין 2007 ל-2010. לפי גרסת נתניהו, הוא רכש מניות במפעל SeaDrift שניהל מיליקובסקי, ב-600 אלף דולר, בעת שעמד בראש האופוזיציה. הוא מכר את המניות כשנה ושבעה חודשים לאחר שנבחר לראש הממשלה, במחיר של 16 מיליון שקל לפחות.

מיליקובסקי הגיב להאפינגטון פוסט וטען כי נתניהו היה "משקיע פסיבי" ולכן לא ידע על העסקות עם לוב. דוברו של ראש הממשלה אמר כי "נתניהו לא לקח חלק בהנהלת החברה או בעסקיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker