הטייסים סגרו את המערכת שגרמה להתרסקות הבואינג – אבל היא הופעלה אוטומטית

בחקירת התרסקות מטוס בואינג 737 באתיופיה בחודש שעבר התברר כי הטייסים ניסו לסגור את המערכת שמנעה מהמטוס לנסוק ארבע פעמים – אך היא שבה לפעול בכל פעם מחדש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוסים מדגם 737 מקס של בואינגצילום: LINDSEY WASSON/רויטרס

המערכת למניעת הזדקרות שהותקנה במטוס אתיופיאן איירליינס שהתרסק בחודש שעבר, הופעלה לפחות ארבע פעמים אחרי שהצוות הפסיק אותה בשל נתונים חשודים שהתקבלו מחיישן זרימת האוויר, כך לפי שני גורמים עם ידע בנושא.

עוד לא ברור אם הצוות הפעיל מחדש בכוונה את המערכת, שגרמה להורדת החרטום של מטוס הבואינג 737 מקס, אך אחד הגורמים אמר כי צוות החקירה בוחן את האפשרות שהמערכת הופעלה מחדש ללא התערבות הצוות.

דובר מטעם בואינג סירב להגיב לדברים. לא ניתן היה להשיג את תגובת החוקרים של אתיופיאן איירליינס.

המערכת למניעת הזדקרות של בואינג (MCAS) עומדת במרכז החקירות של התרסקויות מטוס אתיופיאן איירליינס בחודש שעבר ומטוס ליון אייר האינדונזית באוקטובר. בשתי התאונות מתו 350 אנשים.

אנשים המקורבים לחקירה אמרו שהתוכנה למניעת הזדקרות – שמורידה באופן אוטומטי את החרטום כדי להבטיח שהוא לא מאבד את כוח העילוי שלו – הופעלה בטעות אחרי שהתקבלו נתונים מוטעים מאחד החיישנים על זווית ההתקפה של המטוס. החוקרים התמקדו בשאלה איך נוטרלה המערכת בשורה של הליכי חירום שבהם נקטו הטייסים, אך אז התברר שהמערכת שבה לפעול בכל פעם מחדש לפני שהמטוס צלל ופגע בקרקע.

אחרי התרסקות המטוס באינדונזיה, פורסמה הנחיה לטייסים לאופן הפסקת פעילות המערכת במקרה של בעיות. ההנחיות היו אמורות למנוע מהמערכת לשוב לפעול. מומחה לטכנולוגיה אמר שההנחיות לא סוגרות לחלוטין את המערכת, אלא מנתקות את הקישור החשמלי בינן התוכנה למערכות המטוס.

החוקרים בוחנים עכשיו באילו תנאים יכולה המערכת לפעול מחדש באופן אוטומטי מבלי שהטייסים יפעילו אותה מחדש. בואינג משדרגת את התוכנה המדוברת במטוסים ומרחיבה את הכשרות הטייסים.

בימים הקרובים צפוי להתפרסם דו"ח בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker