לא תאמינו כמה כסף מבזבזים אזרחי ארה"ב על קניות באינטרנט כשהם שיכורים

סקר חדש מצא כי 80% מצרכני משקאות חריפים עושים קניות ברשת כשהם שתויים, ומוציאים 45 מיליארד דולר בשנה על מוצרים שלא תמיד יש להם מה לעשות איתם אחר כך

סוכנויות הידיעות
אדם שותה אלכוהול
אדם שותה אלכוהולצילום: ללא קרדיט

ארבעה מכל חמישה אמריקאים שצורכים משקאות חריפים גם עושים קניות באינטרנט בזמן שהם שיכורים, וכתוצאה מכך הם מוציאים מדי שנה כ-45 מיליארד דולר על קניות מקוונות בעודם שתויים, או סכום שנתי ממוצע של 444 דולר לכל קונה.

לפי סקר שערך ניוזלטר חדשות ההיי-טק והעסקים The Hustle, הפריטים הפופולריים ביותר בקרב קונים שתויים הם בגדים ונעליים (66%), סרטים ומשחקים (47%). מנגד, הם ממעטים לקנות מוצרי תוכנה (רק 7%) וקוסמטיקה (12%).

79% ממשתתפי הסקר שצורכים משקאות חריפים העידו על עצמם כי ביצעו לפחות קנייה אחת בעודם שתויים, ושיעור הרוכשים השיכורים גדל ככל שמדובר באנשים צעירים יותר או בעלי הכנסה גבוהה יותר.

שיעור הנשים (80%) שקונות ברשת בעודן שתויות גבוה במעט מהגברים (78%), אולם סך הקניות השנתי הממוצע של גברים (448 דולרים) גבוה במעט מזה של נשים (441 דולרים).

משתתפי הסקר התבקשו גם לציין רכישות מקוונות מוזרות במיוחד שביצעו בזמן שהיו שיכורים, ובין התשובות שניתנו: 90 ק"ג של מקלות במבוק טריים באורך שלושה מטר, ארמון קפיצה מתנפח ("בשביל הסלון שלי") משאבת חלב ("אני בחור") וטרילוגיה של ספרי דת כת השטן.

הפלטפורמות המועדפות על קונים שתויים בארה"ב הן אמזון (כ-85% מהרוכשים), אי-ביי (כ-21% מהקונים) ואתרי Etsy, טרגט ו וול-מארט (12%, 9% ו-5% בהתאמה).

בחלוקה לפי מקצועות הרוכשים, עובדים בתחומים הספורט (94%), התחבורה (92%) ואנרגיה (91%) היו בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר לבצע קניות ברשת בעודם שיכורים, ואילו אנשים שעוסקים בכתיבה (60%), אמנות (64%) וחינוך (68%) היו בעלי הסיכויים הנמוכים ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker