בעקבות הצלחת ההנפקה: הונם של מייסדי ליפט קפץ ל-1.4 מיליארד דולר

מניית חברת שיתוף הנסיעות השנייה בגודלה בעולם מזנקת ב-20% ביום המסחר הראשון ■ שווי הנתח של GM בחברה - 1.6 מיליארד דולר ■ רקוטן של הירושי מיקיטני מחזיקה במניות ליפט בשווי 2.7 מיליארד דולר

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנפקת ליפטצילום: בלומברג
בלומברג

ביקוש ער למניות ליפט ביום הראשון למסחר בה הקפיץ את הונם המצרפי של שני מייסדיה ל-1.4 מיליארד דולר.

מניית חברת שיתוף הנסיעות השנייה בגודלה בעולם קופצת בכ-20% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט. החברה גייסה 2.34 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) במסגרתה מכרה 32.5 מיליון מניות במחיר של 72 דולר למניה - מעל לטווח היעד המקורי של 68-62 דולר. היתה זו הנפקת הטכנולוגיה הגדולה ביותר מאז סנאפ, לפני כשנתיים.

זינוק המניה היום הגדיל את שווי החזקותיהם של לוגאן גרין וג'ון זימר לכ-800 מיליון דולר ו-600 מיליון דולר בהתאמה, לפי חישובי מדד המיליארדרים של בלומברג. השניים ייסדו את החברה בשנת 2012.

משקיעים מוקדמים בחברה מחזיקים נתח גדול אף יותר ממניות החברה. קבוצת המסחר האלקטרוני היפנית רקוטן של הירושי מיקיטני מחזיקה במניות קלאס A של ליפט בשווי 2.7 מיליארד דולר. שווי הנתח של ג'נרל מוטורס מגיע לכ-1.6 מיליארד דולר.

גרין וזימר אמנם לא מחזיקים בנתח הגדול ביותר ממניות קלאס A, אולם יש להם השפעה רבה ביותר בזכות מניות קלאס B שבבעלותם, שכל אחת מהן נושאת זכויות הצבעה שוות ערך ל-20 מניות רגילות. משמעות הדבר היא כי לאחר ההנפקה, מחזיקים שני המייסדים יחדיו בכ-49% בזכויות ההצבעה בחברה, לפי תשקיף ההנפקה.

עבור גרין וזימר - שייסדו את לפיט שלוש שנים לאחר שטרוויס קלאניק ייסד את מתחרתה הגדולה אובר - ההנפקה שירתה מטרה אסטרטגית חשובה: להגיע לשוק לפני אובר. אובר צפויה להגיש תשקיף להנפקה באפריל, ולפי ההערכות הנפקתה צפויה לשקף לה שווי של 120 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker