ספאם טלפוני: מתוך קנסות של יותר מ-200 מיליון ד' - נגבו פחות מ-7,000 ד'

וול סטריט ג'ורנל: נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב נעדרת סמכויות אכיפה ומתקשה לגבות את הקנסות שהטילה

סוכנויות הידיעות
סמארטפון אילוסטרטציה כועס זועף אייפון פלאפון
צילום: דרימסטיים
סוכנויות הידיעות

רגולטור התקשורת בארה"ב הטיל בשנים האחרונות קנסות של מאות מיליוני דולרים בגין פרסום בלתי חוקי בטלפון, אולם בפועל נגבה מהעבריינים חלקיק כמעט אפסי מהסכום.

העיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח כי מאז 2015, נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) בארה"ב הטילה קנסות בסך 208.4 מיליון דולר בגין שיחות ספאם טלפוני (או Robocalls בלעז), פרסום ברשימת הטלפונים שאליהם אסור למפרסמים בארה"ב להתקשר (Do Not Call Registry) והפרות אחרות של החוק להגנת צרכנים בטלפון (Telephone Consumer Protection Act).

עם זאת, עד כה גבו הרשויות רק 6,790 דולרים מתוך סכום זה, לפי מסמכים שקיבל הג'ורנל בעקבות בקשה שהגיש על פי חוק חופש המידע בארה"ב.

דובר נציבות התקשורת מסר בתגובה לג'ורנל כי לרגולטור אין סמכות לאכוף את תשלום הקנסות המוטלים על ידו, וכי קנסות שלא שולמו מועברים לטיפול משרד המשפטים האמריקאים שבסמכותו לגבות אותם או להגיע להסדרים עם העבריינים.

יתר על כן, רבים מגופים שמבצעים שיחות ספאם טלפוני או שמזייפים את מספר הטלפון שממנו הם מתקשרים (מה שמכונה Spoofing) שנגדם פועלת הנציבות, הם אנשים פרטיים או עסקים קטנים אשר לעיתים אינם מסוגלים לשלם את הקנסות במלואם, הוסיף דובר הנציבות.

מספר השיחות של ספאם טלפוני למכשירים סלולר בארה"ב הגיע בשנה שעברה ל-26.3 מיליארד, לפי הערכת אפליקציית חסימת השיחות Hiya, ולפי הערכות האפליקציה המתחרה YouMail הסתכמו במספר גבוה אף יותר של כמעט 48 מיליארד ב-2018, דיווח הג'ורנל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ