וואו אייר קרסה ומפסיקה לחלוטין את פעילותה

חברת התעופה האיסלנדית לא הצליחה להינצל מקריסה אחרי שמוקדם יותר הבוקר מסרה כי היא מנהלת מגעים עם קבוצת משקיעים להזרמת הון לחברה ■ כל טיסות החברה בוטלו

ישראל פישר
סקולי מוגנסן, מנכ"ל ומייסד וואו אייר
סקולי מוגנסן, מנכ"ל ומייסד וואו אייר
ישראל פישר

אחרי שבתחילת השבוע דחתה חברת התעופה האיסלנדית וואו אייר כמה טיסות, היום (חמישי) אמרה החברה כי היא מפסיקה לחלוטין את פעילותה. מוקדם יותר אמרה כי היא דוחה את כל הטיסות שלה עד להודעה חדשה.

החברה ניסתה לסגור הסכם להזרמת הון עם קבוצת משקיעים. באתר שלה פורסמה הודעה מיוחדת, שלפיה "כל הטיסות נדחות, עד שמסמכי כל הצדדים המעורבים ייסגרו". בהמשך פירסמה החברה הודעה שבה נכתב: "וואו אייר מפסיקה את פעילותה. כל טיסות החברה בוטלו". החברה ייעצה ללקוחותיה לחפש אפשרויות טיסה אצל חברות אחרות. ההודעה פורסמה אחרי כישלון המגעים להזרמת הון להמשך פעילותה.

בבוקר אמרה כי נוסעים שהזמינו טיסות יוכלו לקבל עבורן החזר מלא או להזמין אותן במועד אחר. ואולם כעת לא ברור אם הנוסעים יקבלו החזר על הכרטיסים שהוזמנו.

ואוו אייר נקלעה בחודשים האחרונים למצוקה תזרימית, אחרי שקרסו השיחות עם חברת תעופה אחרת, איסלנד אייר, על רכישתה, ואחרי שקבוצת משקיעים אמריקאית סירבה להעביר לה כספים. לפני יומיים עידכנה ואוו אייר כי הצליחה להגיע להסדר עם בעלי האג"ח שלה, שהמירו את החוב למניות בחברה והזרימו לה הון נוסף.

בחודשים האחרונים ניסתה שוב איסלנד אייר לנהל משא ומתן לרכישת וואו אייר, אך אתמול היא הודיעה על פיצוץ השיחות. "איסלנד אייר החליטה כי האפשרות למעורבות שלה בוואו אייר, שעליה הכריזה ב-20 במארס 2019, לא תמומש. לכן, כל השיחות בין הצדדים הסתיימו". אתמול פירסמה וואו אייר הודעה לעיתונות, שלפיה היא מנהלת מגעים עם מחזיקי האג"ח של החברה לארגון מחדש של חובותיה.

ביום שני דווח כי החברה ביטלה טיסות בבריטניה ובארה"ב. וואו אייר מפעילה 11 מטוסים, ובמסגרת פעילותה הציעה מודל הכנסות ייחודי, שבו הפכה את איסלנד לגשר בין אירופה לארה"ב – כדי שתוכל להציע טיסות לואו קוסט במחיר נמוך לחוף המזרחי בארה"ב. כך למשל, במסיבת העיתונאים שבה הודיעה החברה כי תשוב לפעול בישראל, אמרה החברה כי תציע כרטיס טיסה בכיוון אחד לארה"ב ולוונקובר שבקנדה עם עצירה באיסלנד, החל ב-199 דולר.

באוקטובר 2018 הודיעה החברה כי היא מתכוונת לשוב להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לרייקיאוויק, בירת איסלנד, ומשם טיסות המשך ליעדים בארה"ב ובקנדה. הטיסות מנתב"ג אמורות להתחיל לפעול ב-11 ביוני עד סוף אוקטובר 2019 בתדירות של שלוש פעמים בשבוע. הן יופעלו במטוסי איירבוס NEO 321 חדישים, ויצאו מנתב"ג בימים ראשון, רביעי ושישי ב-8:55 בבוקר ויגיעו לרייקיאוויק ב-13:30. בדרך חזרה, הטיסות יצאו מרייקיאוויק לתל אביב בימים שלישי, חמישי ושבת ב-6:40 בבוקר, וינחתו בארץ ב-16:50. הקישור לטיסות ההמשך לארה"ב וקנדה ברוב ימות השבוע עומד על כשעתיים של המתנה בממוצע בהלוך ובחזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker